SERIJA A: Ronkalja sa pola terena!

Odbrambeni igrač Fiorentine pogodio sa polovine terena, ali to je bilo dovoljno samo za bod protiv Napolija.

SERIJA A: Ronkalja sa pola terena!  Izvor: MONDO

Argentinac Fakundo Ronkalja postigao je u nedelju gol kakv se rijetko viđa.

U 33. minutu utakmice 21. kola Serije A protiv Napolija "zategao" je nogu i poslao dugačku loptu sa polovine igrališta u protivnički šesnaesterac, s namjerom da pronađe nekog od saigrača iz napada.

Golman gostiju Morgan de Sanktis je, međutim, katastrofalno procijenio situaciju, istrčao "u prazno", a lopta je završila u mreži.

Bio je to pogodak za vođstvo "ljubičastih", koje je ubrzo uspio da anulira vodeći strijelac italijanskog prvenstva Edinson Kavani, u 42. minutu, svojim 16. golom ove sezone.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Napoli, kojem su nedavno vraćena dva oduzeta boda, ostao na diobi drugog mjesta sa Laciom.

Priliku da se primakne Napolitancima i Rimljanima imaće Inter, koji večeras igra u gostima protiv Rome.

Odličnu partiju u nedelju popodne pružio je centarfor Milana Đanpaolo Pacini, koji je ljetos stigao iz gradskog rivala Intera i ove sezone bukvalno "teroriše" Bolonju.

Sa dva gola, u 65. i 82. minutu, donio je pobjedu "rosonerima" i tako se ukupno pet puta ove sezone upisao u strijelce protiv Bolonjeza.

Oba puta je loptu primio okrenut leđima protivničkom golu, ali se odlično snašao u kaznenom prostoru i dobrim driblinzima prevario čuvara. Kod prvog gola dodatno mu je pomogao defanzivac Bolonje, Mikael Antonson, kojeg je pogodila lopta dok je bio na zemlji i zahvaljujući tome lobovala golmana Aljardija.

I pored bolje igre Milana, gosti su mogli do boda, pošto ih je Filip Mekses "vratio u život" autogolom u 84. minutu. Francuz je po ko zna koji put ove sezone loše reagovao i nespretno ubacio loptu u svoj gol umjesto da je ispuca daleko u polje poslije blagog udarca glavom Dijamantija.

Posljednjeplasirana Sijena je na svom terenu konačno prekinula niz od sedam uzastopnih poraza, računajući i Kup, pošto je golom Bogdanija u 71. minutu pobijedila Sampdoriju.

Katanija je u Djenovi bila bolja od istoimenog domaćina sa 2:0, dok je istim rezultatom Torino slavio na gostovanju u Peskari.

Atalanta i Kaljari igrali su neriješeno 1:1, a srpski internacionalac Ivan Radovanović ušeo je u igru tek u posljednjim minutima utakmice.

Malu minutažu u ovom kolu imali su i Nenad Tomović, odnosno Adem Ljajić.

/Pogba 41', 66', Vučinić 72', Matri 80'/

TABELA: Juventus 48, Lacio 43, Napoli 43, Inter (-1) 38, Fiorentina 36, Milan 34, Roma (-1) 32, Parma 31, Katanija 32, Udineze 30, Torino 26, Kjevo 25, Atalanta 23, Bolonja 21, Sampdorija 21, Peskara 20, Kaljari 20, Đenova 17, Palermo16, Sijena 14 bodova.

*napomena: zbog učešća u nameštanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova, Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)