BUNDES: Remi na povratku Van der Varta

Povratak Holanđanina na teren poslije oporavka od povrede završen bez pobjednika, Nirnberg - Hamburg 1:1.

BUNDES: Remi na povratku Van der Varta  Izvor: MONDO

Zaigrao je i Rafael van der Vart, poslije višemjesečnog oporavka od povrede tetive.

Od 23. novembra i gostovanja Fortuni družio se sa ljekarima, trenirao individualno i udarao ženu, pa se izvinjavao. Drugi dio sezone 2012/13 jedva je dočekao i istrčao na teren stadiona Nirnberga.

Na njegovu žalost, nije se vratio na najbolji mogući način, s obzirom na to da je utakmica završena bez pobjednika - 1:1.

Gosti su poveli u 70. minutu, golom Letonca Artomsa Rudnevsa, ali su domaći izjednačili već poslije pet minuta. Čeh Tomaš Pekhart pogodio je mrežu Renea Adlera, na pas Tima Gebharta.

Obe ekipe su remijem ostale na istim pozicijama na tabeli. Hamburg na devetoj, Nirnberg na 15.