PREMIJER: Totenhem okliznuo Junajted!

"Đavoli" bili nadomak pobjede na zavejanom "Vajt hart lejnu", ali je Klint Dempsi u 92. minutu postavio konačnih 1:1!

PREMIJER: Totenhem okliznuo Junajted! Izvor: MONDO

Nekoliko minuta dijelilo je Mančester junajted od još jedne važne pobjede u borbi za titulu šampiona Engleske.

U minimalnim uslovima za igru na travnjaku Vajt hart lejna, "đavoli" su vodili do nadoknade vremena golom Robina van Persija iz 25. minuta.

Međutim, peta uzastopna utakmica na kojoj je Holanđanin pogodio mrežu nije završena pobjedom vicešampiona Engleske. Može se konstatovati - zasluženo.

Poslije pogotka najboljeg strelca Premijer lige, na pas Toma Kleverlija, gosti su se povukli i praktično u cijelom drugom poluvremenu branili. Za to vrijeme Totenhem je promašivao (Klint Dempsi, Džermejn Defo), sve dok Amerikanac nije u 93. minutu "otkinuo" Junajtedu bod.

Poslije centaršuta rezerviste Benoe Asu Ekota, golman gostiju David De Hea (do tada briljantan) izboksovao je loptu do Arona Lenona, koji je sa desne strane kaznenog prostora ubacio u gužvu, gdje je dočekao precizni Klint Dempsi i sproveo u mrežu.

Na kraju - realnih 1:1, s obzirom na to da Totenhem prema svemu viđenom nije zaslužio da izgubi. Takav ishod obradovao je i sve u Mančester sitiju, pošto razlika između prvoplasiranog Junajteda i "građana" sada iznosi pet bodova.

(MONDO, foto: Beta/AP)