PRIMERA: Atletiko siguran protiv Levantea

Crveno-bijeli savladali goste iz Valensije i smanjili zaostatak za Barselonom na osam bodova. Valjadolid bolji od Saragose.

PRIMERA: Atletiko siguran protiv Levantea  Izvor: MONDO

Atletiko Madrid je rutinski odradio posao protiv osmoplasiranog Levantea i poslije poraza Barselone u subotu od Real Sosijedada približio se Kataloncima na osam bodova razlike.

Teško je očekivati da će Madriđani uspjeti da stignu lidera, ali barem može da bude zanimljivije...

Tri boda crveno-bijelima u 20. kolu obezbijedili su Adrian i Koke. Po gol u oba poluvremena (33. i 61. minut) bili su dovoljni da Atletiko ostane neporažen na Visente Kalderonu u nedelju uveče.

Fudbaleri Valjadolida po drugi put ove sezone bili su bolji od Sargose - 2:0.

Ekipa Miroslava Đukića na početku sezone 2012/2013. bila je bolja od Saragose u gostima sa 1:0, golom Oskara Gonzalesa. Isti igrač pobrinuo se da obraduje srpskog trenera i u 20. kolu Primere, a pridružio mu se i Havi Gera.

Gera je bio strijelac u 12, a Gonzales u 74. minutu. Dovoljno za osmu pobjedu u sezoni i 10. mjesto na tabeli.

Bila je to druga pobjeda Valjadolida poslije četiri utakmica "posta", dok je Saragosa doživjela i četvrti poraz u posljednjih pet mečeva Primere.

Domaćin je mogao da slavi i sa 3:0, ali je Gera uspeo da promaši nebranjen gol sa samo šest metara.

Osasuna pobjedom 2:1 protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Deportiva iz La Korunje, uspjela da pobjegne sa dna tabele. Domaćin je slavio golovima Enrikea Sole u 26. i Nina u 61. minutu, dok je utješni pogodak za goste postigao Kamunjas u drugom minutu nadoknade.

Deportivo je sada pao na začelje sa 16 bobodva, jednim manje od Majorke, a dva od današnjeg rivala.

Prva iznad crte je Selta, koja ima 19 bodova.