ZVEZDA: Mihajlović se predstavio sa dva gola

Sin bivšeg reprezentativca Jugoslavije Radmila Mihajlovića, Stefan, u prvom nastupu za Crvenu zvezdu postigao dva gola.

ZVEZDA: Mihajlović se predstavio sa dva gola  Izvor: MONDO

Fudbaleri Zvezde savladali su turskog trećeligaša Ejuspor u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji sa 2:0.

Oba pogotka postigao je Stefan Mihajlović, koji je igrao samo u drugom poluvremenu.

Mladi napadač bio je strijelac u razmaku od šest minuta. Prvo je pogodio u 53, a onda i 59.

U akciji kod vodećeg pogotka učestvovali su Luka Milunović i Ognjen Ožegović, koji su saigraču omogućili da se nađe sam pred golmanom protivničkog tima. Tinejdžera nije omela trema, već je rutinski završio akciju.

Svoj drugi pogodak Mihajlović je dao poslije centaršuta Marka Vešovića sa desne strane. Odlično se snašao na prvoj stativi i udarcem nogom savladao golmana Ejuspora.

Oba pogotka Stefan je posvetio ocu, bivšem golgeteru sarajevskog "Želje", a potom igraču Dinamo Zagreba, Bajerna, Šaleka, Antrahta...

"Presrećan sam. Nisam očekivao da će mi ovako izgledati debi za prvi tim i osjećaj je jedinstven. Ne umijem riječima da opišem emocije, ali moram da istaknem da je ova pobjeda zasluga čitave ekipe. Uvijek je lijep osjećaj kada se trijumfuje, ali ovo je samo jedna od niza prijateljskih utakmica koje nas očekuju u nastavku priprema", kazao je Mihajlović poslije utakmice.

"Golove želim da posvetim tati i čim se vratim u hotel zvaću da ga da se pohvalim", dodao je doskorašnji omladinac crveno-bijelih.

Da raspolaže velikim talentom mladi napadač je pokazao i u 72. minutu, kada je grudima proslijedio loptu do Milunovića, koji je potom proigrao Ožegovića, a on poslije driblinga lobovao golmana, ali je pogodio stativu.

Bio je to drugi put u meču da su crveno-bijeli pogodili okvir gola. Prethodno je Milan Jovanović u finišu prvog poluvremena udarcem glavom poslije kornera Milijaša uzdrmao stativu.

Jedini koji je igrao cijeli meč bio je golman Aleksandar Kirovski, dok su ostali igrači na terenu proveli po poluvrijeme.

Ono što može da raduje navijače Zvezde je povratak Kadua, koji od ljetos nije igrao zbog povrede.

PRVO POLUVRIJEME: Kirovski - Karaklajić, Mikić, Jovanović, Reljić - Milijaš, Mijailović, Čikić, Lazović - Kadu, Mudrinski.

DRUGO POLUVRIJEME: Kirovski - Vešović, Spajić, Krneta, Mladenović - Dimitrijević, Milivojević, Savićević, Milunović - Ožegović, Mihajlović.

Narednu provjeru fudbaleri Crvene zvezde imaće u četvrtak, 24. januara, protiv Berlin Atletika.

(MONDO, foto: MN Press)