AKN: Domaćin rutinski, Maroko izbjegao bruku

Južna Afrika poslije pet promjena u sastavu pobijedila Angolu 2:0 u drugom kolu Grupe A. Zelenortska Ostrva bila blizu istorijske pobjede.

AKN: Domaćin rutinski, Maroko izbjegao bruku Izvor: MONDO

Selektor reprezentacije domaćina Afričkog kupa nacija Gordon Igesund promijenio je pola tima u odnosu na prvi meč u kojem je Južna Afrika igrala 0:0 sa Zelenortskim Ostrvima.

Ta odluka mu se isplatila, pošto je "Bafana-Bafana" od početka utakmice sa Angolom bila opasnija po gol protivnika i na kraju zasluženo slavila.

Pobjedu domaćoj selekciji doneli su Sijabonga Sangveni i Lehlohonolo Majoro, atraktivnim golovima u 30. i 62. minutu.

Sangveni je pogodio poslije volej udarca sa ivice peterca, iskosa po lijevoj strani, dok je Majoro prošao po lijevoj strani, prevario Bastosa, ušao u sredinu i onda šutirao kroz noge golmanu Lami.

Imali su domaći igrači još nekoliko šansi, međutim, Majoro nije uspio da realizuje prilike koje su mu stvorili Katlego Mfela i Bernard Parker.

U posljednjem kolu Južnoj Africi je dovoljan i bod protiv Maroka, dok Angoli ni pobjeda protiv Zelenortskih Ostrva ne garantuje prolaz dalje.

EL ARABI SPASAO MAROKANCE

Reprezentacija Zelenortskih Ostrva pokazala je u srijedu uveče da remi na otvaranju turnira sa Južnom Afrikom nije bio slučajan.

Ekipa 46-godišnjeg Lusija Antunjesa odigrala je odlično prvo poluvrijeme protiv favorizovanog Maroka i zasluženo povela u 36. minutu golom Platinija.

Vezista portugalskog drugoligaša Santa Klare majstorski je podbo loptu preko istrčalog golmana Lemjagrija poslije dodavanja Mendesa u prostor, kroz sredinu marokanske odbrane.

U drugom poluvremenu Maroko je zaigrao znatno angažovanije i u posljednjih 20 minuta potpuno preuzeo inicijativu.

Ređali su se napadi, a odbrana Zelenortskih Ostrva "uspavala" se u 79. minutu i ostavila usamljenog Jusefa El Arabija.

Napadač španske Granade precizno je šutirao sa oko 11 metara poslije dodavanja Abdelaziza Barade sa desne strane, čime je postavio konačan rezultat jedne od najboljih utakmica u dosadašnjem toku ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija.