KUP KRALJA: Sevilja prvi polufinalista

Fudbaleri Sevilje ubjedljivi protiv Saragose u revanš utakmici četvrtfinala Kupa Kralja - 4:0.

KUP KRALJA: Sevilja prvi polufinalista Izvor: MONDO

Poslije 0:0 na "La Romaredi", Sevilja je u srijedu uveče pobijedila na svom "Sančes Pihuanu" ekipu Saragose i prva se plasirala u polufinale Kupa kralja za sezonu 2012/2013.

Pobjedu domaćem timu obezbijedili su Alvaro Negredo (golovima u 36. i 67. iz penala), Ivan Rakitić (45+3) i Manuel Fernandez (90+2), ali i dva isključenja gostujućih igrača.

Direktan crveni karton dobio je Hose Fernandes u 26. Minutu zbog oštrog starta na Rejesa, a potom je Fran Gonzales "zaradio" drugi žuti u 65. kada je skrivio penal prekršajem nad Sisinjom.

Prije pogotka koji je postigao, Ivan Rakitić je bio asistent iz kornera za vodeći gol Negreda.

U nadoknadi prvog poluvremena Hrvat se upisao u strijelce prezicnim udarcem sa 11 metara, poslije brzog prodora po levoj strani.

Na 3:0 Negredo je povisio sa bijele tačke, dok je konačan rezultat Manu postavio ubacivši loptu sa nekoliko metara u prazan gol poslije centaršuta Sisinja i pokušaja Miroslava Stevanovića.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine i bivši igrač Vojvodine igrao je posljednjih 15. minuta utakmice, dok se kapiten zmajeva Emir Spahić vratio u tim poslije povrede i odigrao cijeli meč.

Sevilja će se u borbi za finale sastati sa pobjednikom dvomeča Atletiko Madrid - Betis.

Madriđani su dobili prvi meč na svom terenu 2:0, a revanš je u četvrtak u Sevilji.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)