PREMIJER: Arsenal opet pokazao zube

"Tobdžije" na svom terenu deklasirale "čekićare" - 5:1! Postigle četiri gola za 12 minuta drugog poluvremena.

PREMIJER: Arsenal opet pokazao zube Izvor: MONDO

Fudbaleri Arsenala ove sezone igraju na dva načina: Loše, kada gube, i briljantno, kada ne pobjeđuju, već razbijaju rivala.

Prema Njukaslu nisu imali milosti (7:3). Prema Vest Hemu jesu, iako konačan rezultat 5:1 to ne govori.

"Laka konjica" Arsena Vengera isrčala je poslije solidnog prvog poluvremena (1:1) na teren Emirata, odlučna da što brže napuni mrežu Jusija Jaskelainena. I uspjela u tome.

U periodu od 47. do 57. minuta pogađali su Olivije Žiru (dva puta), Santi Kasorla i Teo Volkot. Tri od četiri gola "pala su" poslije prodora i dodavanja Lukasa Podolskog, strijelca za Arsenal u uvodnom dijelu.

U Vest Hemu će iz dva razloga što prije željeti da zaborave srijedu.

Pod jedan, zbog ubjedljivog poraza, a pod dva, zbog teške povrede mladog Danijela Potsa. Rezervista "čekićara" ušao je u igru u 64. minutu i mimo duela sa protivnicima završio na travi. Ležao je desetak minuta prije nego što je iznesen na nosilima.

Cio stadion je aplaudirao, a trener Vest Hema Sem Alardajs nije skrio zabrinutost.

Arsenal je pobjedom u večerašnjoj zaostaloj utakmici Premijer lige prišao petoplasiranom Evertonu na bod zaostatka (37). Vest Hem je zadržao 12. poziciju, "ušuškan" između Sanderlenda i Noriča.

(MONDO, foto: Beta/AP)