PRIPREME: GOŠK bolji od Želje

Fudbaleri GOŠK-a pobijedili su u subotu Željezničar u Međugorju sa 4:2 u pripremnoj utakmici.

PRIPREME: GOŠK bolji od Želje Izvor: MONDO

Strijelci za GOŠK bili su Ramović, Džordan, Dominiković i Omerkić, dok su golove za Sarajlije postigli Bekrić i Hodžić.

Prema dogovoru stručnih štabova, igrala su se dva poluvremena u trajanju od po 60 minuta. U prvom dijelu, treneri su izveli najbolje sastave.

Za GOŠK-a su od prve minute zaigrali: Soldo, Paponja, Jelavić, Kojić, Helvida, Bošnjak, Maksumić, Jordan, Ramović, Bekić i Jusufbašić

S druge strane, za prvaka BiH susret su počeli: Antolović, Bogičević, Kerla, Stanić, Smajić, Kvesić, Jamak, Tomić, Bekrić, Selimović i Brković.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo hercegovačkom timu. GOŠK je poveo golom Ramovića, prednost uduplao pogotkom Jordana, a Željo je tek u finišu preko Bekrića uspio smanjiti rezultat na 2:1.

U nastavu su zaigrali u potpunosti izmijenjeni sastavi. Za plave su igrali: Bukvić, E. Čolić, Jošida, Hasanović, Ćutuk, Hota, Sadiković, Bajić, Obućina, Ramić i Hodžić, dok su boje GOŠK-a branili: Jurković, Ereis, Šabanović, Markić, Omertić, Jurić, Rajić, Marić, Vasilj, Diminiković i Mujakić.

Do novog gola rezerve GOŠK-a stižu već na samom otvaranju drugog dijela, strijelac je nakon greške Ćutuka bio Dominiković.

Smanjio je Željo prednost protivnika golom Hodžića, u potpunosti preuzeo inicijativu i nizao prilike, ali do gola nije uspio doći. Ali jeste GOŠK. Omerkić je povisio na 4:2 i već tada, sredinom drugog dijela, mogao se naslutiti i konačan ishod ovog interesantnog meča koji je ponudio mnogo dobrih poteza i lijepih golova.

Bio je ovo prvi poraz Željezničara u 2013. godini.