BUNDES: Šalke rasipa bodove, Đurđić nemoćan

Učesnik "nokaut" faze Lige šampiona remizirao u Augzburgu. Pobjede Ajntrahta, Borusije Menhengladbah, Majnca i Hanovera.

BUNDES: Šalke rasipa bodove, Đurđić nemoćan Izvor: MONDO

Ekipa Šalkea u gostima nije uspjela da savlada jednog od glavnih kandidata za ispadanje - 0:0.

Pokazalo se da je pobjeda nad Hanoverom (5:4), u prvom kolu proljećnog dijela sezone, bila samo mali predah od serije loših rezultata (dva remija i četiri poraza od 17. novembra do 15. decembra).

Novi trener Jens Keler još nije postavio stvari na svoje mjesto, a ima na raspolaganju toliko odličnih igrača da ne može da se "vadi" na povrede Papadopulosa i Afelaja, koji su trenutno van tima.

Idealnu priliku za pomak sa šeste pozicije Šalke će imati iduće subote protiv Grojter Firta, kome se nije posrećilo na debiju Nikole Đurđića.

Solidni Majnc u drugom poluvremenu je postigao čak tri gola i ostavio Grojter "zakucan" za dno tabele (dvije ekipe ispadaju, jedna ide u plej-aut). Kako loše igra, ovaj tim teško će izbjeći ekspresni povratak u "cvajtu"...

Đurđić je zbog bolesti propustio gostovanje Bajernu prošlog vikenda, a ovog puta je ušao sa klupe u 46. minutu.

Ajntraht i Majnc pobjedama su pretekli Šalke i izbili na četvrto, odnosno peto mjesto.

Napredovala je i Borusija iz Menhengladbaha, a najviše razloga za sreću ima Hanover, koji je uspio da osvoji sva tri boda u susretu sa Volfsburgom, mada je od 34. minuta imao igrača manje.

Frajburg i Bajer iz Leverkuzena zaključili su subotnji program utakmicom bez golova, što je "aspirindžijama" bilo dovoljno da se vrate na drugo mjesto, ispred aktuelnog šampiona iz Dortmunda.