PRIMERA: Martins "prevario" Rukavinu

Povremeni reprezentativac Srbije u 90. minutu postigao autogol za poraz Valjadolida. Valensija slavila na Rijazoru.

PRIMERA: Martins "prevario" Rukavinu Izvor: MONDO

Antonio Rukavina dugo će pamtiti gostovanje Valjadolida ekipi Levantea.

Utakmica se bližila kraju, njegov tim imao je bod u džepu (1:1), a onda je nekadašnjeg prvotimca Partizana zadesio najgori fudbalski maler.

Kombinovali su Valdo i Obafemi Martins, Nigerijac nije najvještije primio loptu i taj napad bi vjerovatno propao, da loptu u trku nije zahvatio Rukavina.

Nije to bio ni pravi pokušaj izbijanja, niti se može reći da ga je pogodila, ali je u svakom slučaju prevarila golmana Danijela Ernandeza i završila u donjem lijevom uglu...

Pogledajte…

Tim Miroslava Đukića sa 28 bodova zauzima 10. mjesto, a srpski stručnjak istakao je da cilj Valjadolida ostaje isti - što prije osvojiti 45 bodova i obezbijediti opstanak.

Levante i Valensija do nedjelje uveče će biti na diobi pete i šeste pozicije, pošto su i "slijepi miševi" osvojili sva tri boda u finišu.

Rikardo Kosta je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena konačno materijalizovao brojčanu prednost i donio Valensiji pobjedu nad Deportivom u La Korunji - 3:2.

Žonas je doveo goste u vođstvo već u 29. sekundi, što je drugi najbrži gol ove sezone u Primeri. Hoze Antonio Rejes iz Sevilje bio je strijelac poslije samo 12 sekundi gradskog derbija sa Betisom u novembru.

Depor je do poluvremena preokrenuo na 2:1, međutim, u 52. minutu ostao je bez Silvija, koji je svojim drugim žutim kartonom odškrinuo Valensiji vrata trijumfa.