FA KUP: Tores spasio Čelsi i Beniteza

Čelsi dva puta gubio od trećeligaša Brentforda, ali je golom Toresa, desetak minuta prije kraja, izborio novi meč.

FA KUP: Tores spasio Čelsi i Beniteza Izvor: MONDO

Osvajač FA Kupa u prošloj sezoni, londonski Čelsi izbjegao je blamažu u nedjelju u 4. rundi tog takmičenja.

Odigrao je 2:2 sa trećeligašem Brentfordom.

Gubio je Čelsi od trećeligaša Brenforda 1:2 na "Grifin parku", kada je Fernando Tores, u 83. minutu, postigao sjajan gol, udarcem sa visine šesnaesterca i osigurao "plavcima" novi meč, na Stamford bridžu.

Vjerovatno je tako i spasio posao svom šefu Rafaelu Benitezu, koji se poprilično preznojavao pored klupe.

Brentford je dva puta vodio protiv Čelsija, koji je igrao u najjačem sastavu. Najprije je Marčelo Trota doveo trećeligaša u vođstvo u 42. minutu, da bi Brazilac Oskar poravnao u 55. minutu odličnim udarcem.

U 73. minutu novi šok za branioca trofeja. Golman Ros Turnbul je oborio Toma Adejemija (ušao u igru umjesto Trote), a Hari Forester je spakovao loptu u mrežu Čelsija. Delirijum je tada nastao među navijačima Brentforda.

"Plavci" su, možda, i oštećeni u sudijskoj nadoknadi. Huan Mata je centrirao, lopta je pogodila u ruku jednog defanzivca Brentforda, ali je sudija Džon Mos pokazao da se igra nastavi. Mogao je i da svira penal, mirne duše.

Čelsi je bio na ivici eliminacije, a to mu se posljednji put u FA kupu dogodilo, zamislite, na isti ovaj dan (dakle, 27. januara) 1990. godine, kada je Bristol siti dobio 3:1.

Ipak, da ne bude (potpunog) blama, pobrinuo se Tores i tako je Čelsi nastavio niz od 25 utakmica u FA kupu bez poraza.

(MONDO - foto: AP/arhiva)