SERIJA A: Napoli za petama "staroj dami"

Napoli samo na tri boda od Juventusa, Milan sada peti, četiri gola Maura Ikardija za Sampdoriju, goleada u Bolonji.

SERIJA A: Napoli za petama "staroj dami"  Izvor: MONDO

Vrhunska predstava na Renato Dal'Ari!

Bolonja i Roma odigrali su fantastičan meč u 22. kolu Serije A. Bilo je svega - preokreta, golova, kartona, ali ne i pobjednika. Poslije 90 minuta velike borbe meč je završen rezultatom 3:3.

A, mogao je domaćin vrlo lako do sva tri boda.

U posljednjem, četvrtom minutu sudijske nadoknade Alesandro Dijamanti je iz "slobodnjaka" pogodio prečku, lopta je pala u polje, što je Bolonji omogućilo novu priliku, ali je Mauro Gojkoečea uspio da sačuva mrežu Rimljana.

Utakmicu je već u devetom minutu golom otvorio Alesandro Florenci. Rano vođstvo "vučice" nije sputalo domaćina, jer je Alberto Đilardino u 17. izjednačio. Neriješen rezultat na semaforu je potrajao tek nešto više od 60 sekundi. Novu prednost Romi donio je Pablo Osvaldo.

Opet se Bolonja brzo vratila u meč, Manolo Gabijadini je u 26. minutu izjednačio na 2:2. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova, ali se u nastavku nije dugo čekalo na njih.

Ponovo je bilo dovoljno devet minuta da se mreža zatrese, ovaj put Romina. Prvo vođstvo i potpuni preokret Bolonje uslijedio je kada je rezervista Kristijan Paskato (zamijenio Gabijadinija u 49. minutu) pogodio za 3:2.

Ipak, ekipa Zdenjeka Zemana uspjela je da se vrati preko Panajotisa Tahcidisa. Grk je u 74. minutu postavio konačnih 3:3.

Sampdorija je deklasirala Peskaru, konkurenta u borbi za opstanak. Đenovljani su na Liuđi Ferarisu pobijedili 6:0. Četvorostruki strijelac za domaćina bio je 19-godišnji Argentinac Mauro Ikardi.

Nenad Krstičić odigrao je cijeli meč.

U ostalim utakmicama bilo je daleko više uzbuđenja i znatno manje golova. Katanija je pobijedila Fiorentinu 2:1. Adem Ljajić je zamenjen u 69. minutu.

Milan je kao gost pobijedio Atalantu 1:0, a gol odluke postigao je Stefan El Šaravi u 29. minutu. Sa nova tri boda "rosoneri" su izbili na peto mjesto. Napoli je pogotkom Edinsona Kavanija osvojio sva tri boda u Parmi (2:1) i približio se "staroj dami" na samo tri poena zaostatka.

Bez pobjednika bilo je i na meču između Kaljarija i Palerma - 1:1. Dušan Basta i njegov Udineze bili su bolji od Sijene minimalcem 1:0.

U posljednjoj utakmici 22. kola Inter je na "Đuzepe Meaci" igrao 2:2 sa Torinom, iako je poveo već u 5. minutu golom Kristijana Kivua.

Gosti su preokrenuli preko Rikarda Međiorinija koji je bio precizan u 23. i 52. minutu. Konačan rezultat postavio je Esteban Kambijaso u 67.

/Kvaljarela 54 - Borijelo 69/

TABELA: Juventus 49, Napoli 46, Lacio 43, Inter 40, Milan 37, Fiorentina 36, Katanija 35, Roma 34, Udineze 33, Kjevo 28, Torino 27, Sampdorija 24, Atalanta 23, Bolonja 22, Kaljari 21, Peskara 20, Đenova 18, Palermo 17, Sijena 14.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova prije starta prvenstva, Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.

(MONDO, foto: Beta/AP)