PRIPREME: Zvezda tri od tri

Crveno-bijeli u trećem pripremnom meču savladali švajcarski Vintertur 2:1. Lazović dvostruki asistent.

PRIPREME: Zvezda tri od tri  Izvor: MONDO

Fudbaleri Crvene zvezde poslije turskog trećeligaša Ejuspora (2:0) i njemačkog četvrtoligaša Berlin Atletika (1:0) pobijedili su u i švajcarskog drugoligaša Vintertur - 2:1 (2:1).

Strijelci za crveno-bijele bili su Luka Milunović u 7. i Ognjen Mudrinski u 16. minutu, dok je jedini gol za ekipu koju sa klupe vodi Srbin Boro Kuzmanović, postigao je Kamerunac Patrik Bengondo u 38.

Odličnu igru u prvom poluvremenu crveno-bijeli su krunisali sa dva gola, oba u režiji Darka Lazovića.

Vezista Zvezde je prvo pritiskom na odbranu rivala osvojio loptu i pronašao Milunovića na prvoj stativi, a potom prošao po desnoj strani i centrirao Mudrinskom za pogodak glavom.

Izabranici Aleksandra Jankovića od početka su zaigrali ofranzivno, pa je prednost poslije prvog dijela mogla da bude i ubjedljivija.

U 20. minutu Luki Milunoviću je poništen pogodak zbog ofsajda, a u 42. je isti igrač pogodio stativu iz voleja. Ponovo poslije centaršuta Lazovića.

Okvir gola ispriječio se i u 70. minutu kada je, poslije prodora Milunovića, mladi Stefan Mihajlović uzdrmao stativu.

Pored raspoloženog napada, odbrana beogradskog kluba u nedjelju je, takođe, veći dio utakmice djelovala dobro. Jedini put kada je Bajković savladan defanzivci su se uspavali i dozvolili Bengondu da udarcem glavom postigne gol poslije centaršuta sa boka.

Bio je to prvi udarac Vintertura ka Zvezdinom golu, a idući je uslijedio tek u 65. minutu. Tada je Bajković bio siguran, kao i nekoliko minuta kasnije kada je sa ivice kaznenog snažno šutirao Osmani.

Pored pobjede i dobre igre, trenera Aleksandra Jankovića može da raduje i povratak defanzivca Aleksandra Pantića na teren, koji zbog povrede nije igrao još od početka novembra.

Protiv Švajcaraca je na terenu proveo prvih 45 minuta, a zamijenio ga je povratnik u klub, Nikola Petković.

CRVENA ZVEZDA: Bajković – Mikić, Pantić, Spajić, Mladenović - Milijaš, Milivojević – Savićević, Lazović, Milunović - Mudrinski.

Igrali su još: Petković, Karaklajić, Reljić, Krneta, Mijailović, Dimitrijević, Kadu, Vešović, Mihajlović, Kasalica.