PRIPREME: I Sevastopolj opomenuo Partizan

Crno-bijeli poraženi i u drugom test meču u Antaliji, od ukrajinskog Sevastopolja - 1:2 (0:0).

PRIPREME: I Sevastopolj opomenuo Partizan  Izvor: MONDO

Ekipa Vladimira Vermezovića izgubila je i drugi kontrolni meč u Turskoj.

Poslije neuspjeha u okršaju sa švajcarskim Cirihom (1:2), crno-bijeli nisu slavili ni u test utakmici sa Sevastopljem, za koji nastupa i srpski internacionalac Igor Duljaj.

Vladimir Vermezović pružio je na terenima hotela "Karija golf" priliku ekipi u sastavu: Živković, M. Živković, Tomašević, Stanković, Lazevski, Medo (lovre od 82′), Brašanac (Pantić od 82′), Aškovski (Živković Andrija od 60′), Knežević (Ilić od 60′), Babić (Janković od 60′), Mitrović (Šćepović od 60′).

Ukrajinci su od početka stavili do znanja šampionu Srbije da neće ustuknuti i da su spremni da pobijede. Pokušajima Kožanova zapretili su crno-bijelima, koji su se oporavili i u 28. minutu stvorili šansu za Kneževića.

Na precizan pas Meda Kamare Živković je utrčao u kazneni prostor protivnika, poslije trka uputio "povratnu" ka Kneževiću, koji sa 12 metara nije uspio da zatrese mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliki broj izmjena na obje strane, a poslije dvadesetak minuta i golove Ukrajinaca. Žabokrickij u 64. i Tančik u 70. minutu pogađali su iz kaznenog prostora.

Poraz Partizana ublažio je Marko Šćepović, pogotkom iz slobodnog udarca u 90. minutu. Namjestio je loptu na 18 metara od gola i snažnim udarcem je poslao pod prečku. Golman Litovka nije mogao ni da pokuša da odbrani.

Crno-bijeli naredni kontrolni meč igraju u ponedjeljak, a rival će im biti južnokorejski Pohang Stilers.

(MONDO, foto: partizan.rs)