BUNDES: Štutgart nova "žrtva" Bajerna

Lider Bundeslige savladao "švabe" u gostima 2:0. Ignjovski asistent u porazu Verdera od Hamburga.

BUNDES: Štutgart nova "žrtva" Bajerna  Izvor: MONDO

Golovima Marija Mandžukića i Tomasa Milera u drugom poluvremenu Bajern Minhen je protiv Štutgarta upisao i 15. pobjedu ove sezone u prvenstvu Njemačke.

Hrvat je bio precizan u 50, a Nijemac u 72. minutu, što je bilo dovoljno za pobjedu Bavaraca u posljednjem meču 19. kola Bundeslige.

Mandžukić je protiv Štutgarta postigao 12. prvenstveni pogodak ove sezone, dok je Mileru asistirao za 10. gol.

Posao gostima da mirno privedu utakmicu kraju dodatno je olakšao Martin Harnik, koji je u 80. minutu dobio drugi žuti karton.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović ove nedjelje nije ulazio u igru za Štutgart, dok je Aleksandar Ignjovski na svoj 22. rođendan upisao asistenciju za vodeći gol Verdera na gostovanju u Hamburgu.

Tim iz Bremena, je međutim, na kraju poražen sa 2:3, uz dva isključenja u finišu meča. Teren su prije vremena napustili Klemens Fric (80. minut) i Marko Arnautović (90). Obojica zbog dva žuta kartona.

Hamburg je sa ova tri boda preskočio Hanover i sad je deveti na tabeli, dok je Verder ostao na 12. mjestu.