AKN: Luda završnica Grupe A

Domaćin Južna Afrika i Zelenortska Ostrva golovima u posljednjim minutima došli do plasmana u četvrtfinale.

AKN: Luda završnica Grupe A  Izvor: MONDO

Reprezentativci Južne Afrike bili su na ivici eliminacije iz Afričkog kupa nacija čiji su domaćin, ali ih je Sijabonga Sagveni lijepim golom u 86. minutu doveo do izjednačenja protiv Maroka - 2:2 i plasmana među osam najboljih na kontinentu.

Samo pet minuta ranije Maroko je poveo 2:1 i u tom trenutku imao obezbijeđen prolaz dalje.

Malo je nedostajalo da neriješen ishod obje reprezentacije odvede dalje, međutim, napadač portugalskog Maritima Heldon postigao je pogodak za Zelenortska Ostrva u prvom minutu nadokande utakmice sa Angolom i tako donio istorijski uspjeh svojoj reprezentaciji.

Zelenortska Ostrva su pobijedila 2:1, iako su, poput Južne Afrike, na poluvrijeme otišla sa golom zaostatka.

Borbeni fudbaleri iz zemlje sa 50.000 stanovnika, inače najmanje države koja je ikada učestvovala na AKN, do preokreta su došli u posljednjih 10 minuta utakmice.

Uspjeh koji su postigli u nedjelju je još veći kada se ima u vidu da je reprezentaciji Zelenortskih Ostrva ovo prvi put da učestvuju na nekom velikom turniru!

Južna Afrika će u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije iz Grupe B, dok će se Zelenortska Ostrva sastati sa pobjednikom te grupe.

Posljednje kolo Grupe B igraće se sutra, a na tabeli trenutno vodi Gana sa 4 boda. Mali ima 3, Kongo 2, a Niger 1.