PRIMERA: Novi šou Lea Mesija!

Zvanično najbolji fudbaler planete postigao četiri gola u pobjedi Barselone protiv Osasune - 5:1.

PRIMERA: Novi šou Lea Mesija!  Izvor: MONDO

I u nedjelju, 27. januara 2013, nastavljeno je nadmetanje Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.

Prvo je Portugalac postigao tri gola za Real Madrid od četiri u pobjedi protiv Hetafea, da bi potom Argentinac dao četiri gola od pet Barseloninih u pobjedi protiv Osasune!

Mesi je tako došao do cifre od 33 pogotka ove sezone u prvenstvu Španije, a ostalo je da se odigra još 17 kola! Kristijano Ronaldo je, za sada, upisao 21 gol u Primeri.

Malo ko je dovodio u pitanje pobjedu Barselone u 21. kolu protiv osamnaestoplasiranog tima na tabeli, ali Argentinac je uspio da i ovaj meć učini zanimljivim.

Prvo je pogodio u 11. minutu, poslije majstorskog poteza Ćavija koji je probacio loptu kroz noge saigraču i onda sjajno uočio Mesija da utrčava u kazneni prostor Osasune. Uslijedilo je "lažnjak" golmanu i 1:0.

Drugi put omaleni Argentinac je bio precizan u 28. minutu iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Prethodno je Raul Loe udarcem sa ivice šesnaesterca uspio da izjednači, ali je pet minuta prije kraja prvog poluvremena već bilo 3:1. Strelac je bio Pedro, na centaršut Danija Alveša.

U drugom poluvremenu Mesiju je bio dovoljan period između 56. i 58. minuta da novim golovima poveća prednost i po drugi put u karijeri postigne četiri gola u jednom meču Primere.

Video pogledajte OVDJE.

Prethodno je to učinio protiv gradskog rivala Espanjola, prošle sezone na Kamp nou u utakmici koja je bila posljednja za tadašnjeg trenera Pepa Gvardiolu na domaćem terenu.