Sevilja sigurna, igrao Stevanović

Prva pobjeda crveno-bijelih pod vođstvom Unaija Emerija - 3:0 (1:0) protiv Granade, u posljednjem meču 21 kola Primere.

Sevilja sigurna, igrao Stevanović Izvor: MONDO

Sevilja se ovom pobjedom popela na 11. mjesto, sa 26 osvojenih bodova, dok se Granada sa 20 nalazi odmah iznad zone ispadanja, u kojoj su Osasuna (18), Majorka (17) i Deportivo (16).

Golove za domaćina postigli su omladinski reprezentativac Francuske Žofri Kondogbija u 32, Alvaro Negredo u 70. i Čileanac Gari Medel u 75. minutu.

Navijačima na stadionu Sančez Pishuan predstavio se i Miroslav Stevanović, koji je osam minuta prije kraja zamijenio Ivana Rakitića. Doskorašnji ofanzivac Vojvodine ulazio je sa klupe i na prethodna dva prvenstvena meča, u kojima je Sevilja gostovala Valensiji i Hetafeu.

U vrhu tabele nalaze se Barselona sa 58, Atletiko Madrid sa 47, Real Madrid sa 43, Malaga i Betis sa po 35...

Na Pirinejima se kompletna pažnja sportske javnosti okreće prvoj utakmici polufinala Kupa kralja, između Reala i Barselone, u sredu od 21 čas. Dan kasnije igraju Atletiko Madrid i Sevilja.