AKN: Nigerija i Burkina Faso u četvrtfinalu

Viktor Mozes sa dva gola protiv Etiopije odveo Nigeriju u četvrtfinale, Burkini Faso i bod bio dovoljan protiv Zambije.

AKN: Nigerija i Burkina Faso u četvrtfinalu  Izvor: MONDO

U Grupi C na Afričkom kupu nacija sve je bilo otvoreno do posljednjeg kola.

Na kraju su se radovali Nigerija i Burkina Faso. Afrički "orlovi" pobedili su Etipiju 2:0, dok je Burkina Faso remizirala sa Zambijom - 0:0.

Nigeriju je samo pobjeda vodila u četvrtfinale.

Do 80. minuta rezultat je bio 0:0, a onda je Viktor Mozes riješio da preuzme stvar u svoje ruke. As Čelsija je u posljednjih deset minuta iznudio dva penala, preuzeo odgovornost kod oba kaznena udarca i sa dva gola trasirao put svojoj selekciji među osam najboljih na afričkom kontinentu.

Golman Etiopije Sisaj Banča je u 85. minutu dobio drugi žuti karton, a pošto je prethodno selektor Sevnet Bišav izvršio sve tri izmjene, među stative je morao da stane Adis Hintsa.

U Nelspruitu, dobro poznatom za Srbe (izgubili od Australije na Mundiaju 2012), Burkina Faso je uspjela da dođe do boda protiv Zambije koji joj je obezbijedio prvu poziciju u grupi.

Meč je završen bez golova.

U srijedu je dan odluke u Grupi D. Obala Slonovače je već u četvrtfinalu i to sa prve pozicije. U posljednjem kolu, u meču bez rezultatskog značaja, igraće protiv posljednjeplasiranog Alžira.

Mnogo više uzbuđenje biće na Mbombela stadionu gdje će o drugom učesniku četvrtfinala iz Grupe D odlučivati Togo i Tunis. Obe selekcije imaju po tri boda, s tim što Togo ima bolju gol razliku tako da mu i remi odgovara.

Didije Drogba i drugovi igraće protiv Nigerije za polufinale, dok Burkina Faso čeka boljeg iz duela Togo - Tunis.