PREMIJER: Ozbiljan kiks "građana"

Tim Roberta Manćinija nije uspio da pobijedi "fenjeraša" u Londonu. Njukasl do vrlo bitnih bodova na "Vila parku", Viganu i Stouku po bod...

PREMIJER: Ozbiljan kiks "građana"  Izvor: MONDO

Kvins Park Rendžers odolio je na "Loftus roudu" šampionu Engleske u meču 24. kola Premijer lige.

Mančester siti izgubio je vrlo važna dva boda igrajući samo 0:0 protiv ekipe koja je posljednja na tabeli Premijer lige. "Crveni đavoli" u sredu će imati veliku priliku da se još više približe tituli, jer ako na "Old trafordu" pobijede Sautempton imaće čak sedam bodova više od gradskog rivala.

Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić presjedili su cijeli meč na klupi.

Veoma važnu pobjedu zabilježio je Njukasl. "Svrake" su protiv Aston Vile, jednog od konkurenata u borbi opstanak, slavile u gostima - 2:1. Tim Alena Perdjua je tokom cele utakmice imao vođstvo, koje je uspio da sačuva.

Prednost Njukaslu obezbijedili su Papis Demba Sise u 19. i Johan Kabaje u 31. minutu. Domaćin je uspio samo da smanji rezultat na početku drugog poluvremena kada je reprezentativac Belgije Kristijan Benteke iskoristio penal.

Vigan je u "izgubljenoj" utakmici uspio da stigne do remija protiv Stouka (2:2). Bod mu je omogućio da se izjednači sa Aston Vilom na tabeli (obje ekipe imaju po 20 bodova).

Kada je Piter Krauč postigao drugi gol za Stouk na početku drugog poluvremena činilo se da Vigan nema šta više da traži na ovom gostovanju. Ipak, već u 61. minutu rezultat je bio izjednačen. Mekartur je posle već u 50. smanjio na 1:2, a Di Santo obezbijedio bod.

Sanderlend i Svonsi igrali su bez golova.