PRIPREME: Pobjeda Voše, remi "romantičara"

Fudbaleri Vojvodine pobijedilli su u srijedu u Novom Sadu Voždovac, dok je OFK Beograd u Baru igrao neriješeno sa Mornarom.

PRIPREME: Pobjeda Voše, remi "romantičara"  Izvor: MONDO

Pripreme superligaša Srbije su u jeku, a utakmice se rijeđaju jedna za drugom.

Vojvodina je u posljednjoj proveri pred put u Antaliju savladala prvoligaša Voždovac 2:1, golovima štopera Igora Đurića u 24. i "novajlije" iz Novog Pazara Envera Alivodića u 42. minutu.

Gol nade za Beograđane postigao je A. Stojković u 57. minutu, ali igrači Voždovca do kraja nisu uspjeli da izbjegnu poraz.

Šta više, mogli su i ubjedljivije da izgube da je Abubakar Oumaru u 40. minutu realizovao jedanaesterac. Prekršaj u šesnaestercu napravljen je upravo nad kamerunskim napadačem, ali je potom njegov udarac sa bijele tačke zaustavio Zoran Popović.

Oumaru je blizu pogotka bio i u 51. minutu, kada je poslije centaršuta Deletića pogodio stativu.

Ekipa OFK Beograda koja se u četvrtak uveče vraća iz Bara, danas je igrala neriješeno 1:1 sa domaćim Mornarom i tako učinak na pripremama u Crnoj Gori završila sa pobjedom (Mogren, 1:0), porazom (Rudar, 0:1) i remijem.

Jedini gol za "romantičare" u ovom duelu postigao je iskusni Veseljko Trivunović u 28. minutu iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Prethodno je Mornar poveo u 14. minutu pogotkom Matića, koji je poslije prodora po lijevoj strani želio da centrira, ali mu je lopta prešla preko noge i prevarila golmana Milana Lukača.