Vojvodina vrlo dobra, "četiri"!

Novosađani u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji deklasirali ruskog premijerligaša Krila Sovjetov - 4:0 (4:0).

Vojvodina vrlo dobra, "četiri"! Izvor: MONDO

Sjajan početak za fudbalere Vojvodine na pripremama u Turskoj, iako se mora priznati da Krila Sovjetov u nedjelju nisu nastupila u najjačem sastavu.

"Lale" su po kratkom postupku obavile posao sa ekipom iz Samare, za koju je igrao i srpski veteran Ognjen Koroman.

Igor Đurić otvorio je seriju golova u 14. minutu, Abubakar Oumaru bio je strijelac u 16. i 31, a konačan rezultat postavio je mladi Nemanja Radoja u 37. minutu.

Iskusni štoper pogodio je poslije kornera, kod naredna dva gola došla je do izražaja brzina Kamerunca, dok je Radoja riješio situaciju "jedan na jedan" na dodavanje Kataija.

Da ne bude sve tako sjajno, pobrinuo se Nemanja Supić, koji je nešto prigovorio pomoćnom sudiji, a ovaj ga prijavio glavnom i postarao se da standardni golman Voše dobije crveni karton.

Kao što je običaj na pripremama, treneru Vignjeviću dozvoljeno je da uvede novog čuvara mreže, Srđana Žakulu, tako da se i u nastavku meča igralo 11 protiv 11. Za Žakulom je u drugom poluvremenu ušlo mnogo novih igrača, koji su bez problema održali ubjedljivo vođstvo...

Četvrtoplasirani tim Jelen Superlige Srbije imaće narednu proveru u srijedu protiv poljske Polonije.

VOJVODINA: Supić (Žakula), Vulićević (Smiljanić), Pavlović (Nastić), Jokić (Petrić), Đurić, Ađuru (Sekulić), Radoja (Mitošević), Poletanović (Kosović), Alivodić (Deletić), Oumaru (Šušnjar), Katai (Gaćinović).

(MONDO, foto: FK Vojvodina)