SERIJA A: Juve kiksne, Napoli ne kazni

Napoli samo djelimično iskoristio poraz lidera Juventusa. Đenova bježi sa dna, baš kao i Kaljari.

SERIJA A: Juve kiksne, Napoli ne kazni Izvor: MONDO

Juventus je kiksnuo, poražen je u subotu u velikom italijanskom derbiju od Rome, ali Napoli, po ko zna koji put ove sezone, to nije kaznio.

Najbliži pratilac "Stare dame", igrao je samo 0:0 protiv Samdporije na svom terenu i približio se Juventusu na četiri boda. A mogao je na dva.

Izgleda da je na fudbalere Napolija ostavio trag neočekivan i ubjedljiv poraz od Plzenja 0:3 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope prije nekoliko dana.

Napoli je bio potpuno bezopasan i bezidejan protiv gostiju iz Đenove, pa je konačan ishod sasvim realan i oslikava igru i stanje na terenu.

Važni, megavažni bodovi Kaljarija u borbi za opstanak i to protiv jednog od glavnih konkurenata. Marko Sau je sa dva gola u razmaku od desetak minuta donio tri boda Kaljariju na gostovanju Peskari i tako je rivala gurnuo još dublje u ponor.

Isto važi i za Đenovu, koja je u vrlo dobroj seriji. Đenova je pobijedila Udineze 1:0, golom Kučke u prvom poluvremenu i nastavila je niz od četiri meča bez poraza. Samim tim je nastavila i izlazak iz opasne zone.

Sijena - Lacio (20.45)

TABELA: Juventus 55, Napoli 51, Milan 44, Lacio /-1/ 44, Inter 43, Fiorentina 42, Katanija 39, Roma 37, Udineze 36, Parma 32, Torino 32, Kjevo 29, Sampdorija 29, Kaljari 28, Atalanta 27, Bolonja 26, Đenova 25, Peskara 21, Palermo 19, Sijena /-1/ 18.

*napomena: zbog učešća u namještanju utakmica Sijena je kažnjena oduzimanjem šest bodova prije starta prvenstva. Atalanti su oduzeta dva, a Torinu i Sampdoriji po jedan bod.