LŠ: Ergić progurao Bazel, ispao Anderleht

Bazel u poslednjih šest minuta postigao dva gola i eliminisao švedski Geteborg. Anderleht pao u Belorusiji uz crveni karton Nemanje Rnića.

LŠ: Ergić progurao Bazel, ispao Anderleht Izvor: MONDO

Nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Ergić približio je švajcarskog prvaka Bazel učešću u Ligi šampiona, pošto je sa dva gola u samoj završnici revanš susreta eliminisao Geteborg - 4:2.

U prvom meču bilo je 1:1, ali su švedski fudbaleri u sredu dva puta vodili. Pravilo "više golova u gostima" garantovalo im je plasman u treće kolo kvalifikacija sve do 84. minuta, kada je Ergić precizno izveo jedanaesterac i doneo Bazelu 3:2.

Isti igrač u 90. minutu je samo potvrdio prolaz i oduševio frenetičnu publiku na stadionu Sent Jakob.

Glazgov Rendžersima, koji su u utorak u Litvaniji stavili tačku na evropsku priču za ovu sezonu, pridružilo se još jedno veliko fudbalsko ime "starog kontinenta" - Anderleht.

Podvig beloruske ekipe BATE Borisov mogao se naslutiti još prošle nedelje, posle pobede od 2:1 u Briselu. Autsajder je ponovo diktirao tempo, vodio je 1:0 i 2:1, a Anderleht je pet minuta pre kraja stigao samo do utešnog remija.

Belgijanci su od 70. minuta, kada je bilo 1:1, morali da se snalaze sa desetoricom igrača, pošto je isključen doskorašnji defanzivac Partizana Nemanja Rnić!

Ispao je i Rapid, koji je u Beču pobedio Anortozis sa 3:1. Kiprani su u Austriju doneli velikih 3:0, tako da su Rapidu nedostajala još dva gola za plasman u narednu rundu.

Partizanov naredni protivnik, turski Fenerbahče, pokazao je da polako ulazi u top formu i da ništa neće prepustiti slučaju. Posle 2:0 u Istanbulu, nesrećni MTK je u Budimpešti poražen mnogo ubedljivije - 5:0.

Čak četiri pogotka postigao je reprezentativac Semih Šenturk (5, 61, 79. i 81. minut), koji se na EURO 2008 proslavio izjednačivši na 1:1 u 121. minutu četvrtfinala protiv Hrvatske. U strelce se upisao i Emre Belezoglu, iz penala u 66. minutu.