SERIJA A: Bez pobjede domaćina u 36. kolu!

Milan čuva treće mjesto i kvalifikacije za Ligu šampiona. Sijena i Palermo blizu ispadanja u Seriju B.

SERIJA A: Bez pobjede domaćina u 36. kolu!  Izvor: MONDO

Trećom uzastopnom pobjedom ekipa Masimilijana Alegrija najvjerovatnije je obezbijedila učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona naredne sezone, a ukoliko Napoli nekim čudom prokocka četiri boda prednosti možda se i direktno plasira u elitno takmičenje.

Milan je u 36. kolu, igranom u utorak i srijedu, savladao posljednjeplasiranu Peskaru u gostima sa ubjedljivih 4:0.

"Rosoneri" dva kola prije kraja imaju 68 bodova, sedam više od Fiorentine, a četiri manje od Napolija, s tim da ti klubovi u 20.45 igraju svoje mečeve vanrednog kola. Fiorentina protiv Sijene u gostima, a Napoli protiv Bolonje, takođe na strani.

Podjestimo, Peskara je odavno drugoligaš, a Juventus od prošle nedjelje novi-stari šampion.

U centru pažnju utakmice na stadionu "Adriatiko" bio je dvostruki strijelac Mario Baloteli.

Bili su to njegov 10. i 11. pogodak u 11 utakmica od kada je zimus stigao u Milan iz Mančester sitija!

Prvo je pogodio iz penala koji je skrivio bivši fudbaler Crvene zvezde Uroš Ćosić, kada je u 9. minutu oborio Antonija Noćerina. Baloteli je tako nastavio sjajan niz sa "bijele tačke", pošto je realizovao svih 10 jedanaesteraca koje je izveo u Seriji A igrajući za Inter i Milan.

Reprezentativni centarfor Italije dobru partiju najavio je već u 116 sekundi utakmice, kada je zatresao prečku iz peterca, poslije centaršuta iz kornera. Istina, u toj prilici mogao je da bude i precizniji.

Na 2:0 povisio je Suli Muntari poslije centaršuta Robinja u 33. minutu, a na 3:0 Matje Flamini u 51, poslije još jedne asistencije Brazilca.

Svoj drugi pogodak Baloteli je dao u 57. minutu, kada je u kaznenom prostoru Peskare "okrenuo" Lućijana Zaurija i poslao loptu pod prečku.

Pored već otpisane Peskare u Seriju B će najvjerovatnije Sijena i Palermo.

Crno-bijeli su na svom terenu poraženi od Fiorentine, golom Gonzala Rodrigeza u 14. minutu, dok je Palermo izgubio od Udinezea 2:3.

Ispred njih, na prvom mjestu iznad zone ispadanja, nalazi se Đenova sa 36 bodova, četiri više od Palerma i čak šest od Sijene. Teško je vjerovati da će ekipa za koju nastupa Boško Janković prokockati toliku prednost u preostala dva kola.

Janković i saigrači u narednom kolu igraju na svom terenu protiv povredama oslabljenog Intera, koji je u srijedu na Đuzepe Meaci poražen od Lacija 1:3, dok će u posljednjem kolu gostovati u Bolonji.

Najzanimljivija borba očekuje se između Udinezea (60 bodova), Rome (58) i Lacija (58) za poziciju broj pet, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.