Kup Srbije (pol.): Vojvodina - Jagodina 0:1!

U finalu Kupa Srbije, Jagodina vodi protiv Vojvodine 1:0, golom Đurića sa bijele tačke. U toku je drugo poluvrijeme.

Kup Srbije (pol.): Vojvodina - Jagodina 0:1! Izvor: MONDO

Šta god da se dogodi - biće istorijski.

Srbija će ovog 8. maja 2013. godine dobiti prvog osvajača Kupa. Pitanje je samo da li će to biti Vojvodina, koja igra šesto ili Jagodina koja igra prvo finale od osnivanja.

To ovom finalu kultnog takmičenja, na skoro punom stadionu Partizana, daje posebnu draž. Kao što je MONDO i pisao pred polufinala, prvi put od 1987. godine i duela Rijeke i Hajduka na istom mjestu, u finalu Kupa ne igraju Crvena zvezda ili Partizan.

Igraju dva kluba koja su cijele sezone u vrhu srpskog fudbala i koji bi, po svemu sudeći, izlazak u Evropu izborili i da se nisu plasirali u finale.

Poslije deset godina, nekadašnji trofej Maršala Tita napustiće prestonicu. Toliko je prošlo od kada je golom Marka Pantelića u produžecima, takođe u Humskoj, Smederevo pobijedilo Crvenu zvezdu i upisalo se među besmrtne.

Dvije godine kasnije isto je uradio i Železnik. Sve ostalo, od raspada SFRJ, pokupili su Crvena zvezda i Partizan...

Vojvodini, u slučaju pobjede, to ne bi bio prvi trofej u istoriji kluba, jer novosadska "Stara dama" ima dvije titule prvaka bivše Jugoslavije, a posljednja je osvojena 1989. godine. Jagodina je relativno skoro klub elitnog ranga, ali popularni "ćurani" iz sezone u sezonu sve su bliže otvaranju trofejne sale.

Konkretno, dijeli ih 90 ili 120 minuta, možda i nešto drugo ukoliko budemo otišli na penale...

Utakmicu pred više od 15.000 navijača dva kluba, a konvoji su na vrijeme stigli iz oba pravca, sudi najbolji srpski sudija Milorad Mažić iz Vrbasa.