PRIMERA: Real "šesticom" ispratio Malagu (V)

Madriđani na svom terenu ubjedljivi protiv četvrtfinaliste Lige šampiona.

PRIMERA: Real "šesticom" ispratio Malagu (V) Izvor: MONDO

Borusija Dortmund ove sezone bila je kobna i za Malagu i za Real.

Oba rivala "milioneri" su eliminisali na putu ka finalu Lige šampiona i ostavili ih da u međusobnom duelu 36. kola Primere "liječe rane".

Očigledno motivisaniji bili su igrači Reala, koji su pobijedili sa ubjedljivih 6:2.

Ova pobjeda ni jednima ni drugima nije donosila ništa, Real je odavno drugi, Malaga koja god da bude veliko je pitanje da li će iduće sezone moći da učestvuje u međunarodnim takmičenjima pošto ju je UEFA suspendovala nakon finansijskih problema. Klub je uložio žalbu, pa će konačna odluka biti saopštena u junu, ali male su šanse da će plavo-bijeli opet imati priliku da zadive mnoge, kao što su to učinili u debitantskom nastupu u Ligi šampiona.

Strijelci za Madriđane bili su Albiol u 3, Kristijano Ronaldo u 26, Ozil u 33, Benzema u 45, Modrić u 63. i Di Marija u 91. minutu, dok su za goste pogodili Santa Kruz u 15. i Antunes u 36.

VIDEO

U drugoj utakmici 36. kola, koja je takođe odigrana unaprijed zbog finala Kupa kralja između madridskih rivala (17. maja), Atletiko Madrid je u gostima savladao Seltu 3:1.

Golove za trećeplasirani tim Primere postigli su Dijego Košta u 47, Huanfran u 66. i
Radamel Falkao u 86. minutu, dok je jedini pogodak za domaćina dao Augusto Fernandes u 84.

Selta je ovim porazom umanjila šanse da izbori opstanak, pošto se trenutno nalazi na pretposljednjem mjestu sa bodom manje od Deportiva, po dva od Saragose i Osasune, a četiri od Granade.

Ostale utakmice 36. kola igraće se 18. i 19. maja, dok su narednog vikenda na programu mečevi 35. kola.

(MONDO, foto: Beta/AP/Daniel Ochoa de Olza)