PSV ostao i bez kupa

"Filipsovci" nisu uspjeli da preotmu Ajaksu titulu prvaka, a zatim su u finalu Kupa Holandije izgubili od AZ Alkmara - 2:1 (2:1).

PSV ostao i bez kupa  Izvor: MONDO

Šampion Evrope iz 1988. godine i osvajač Kupa UEFA 1978, ostao je praznih šaka četvrti put u posljednjih pet sezona.

AZ Alkmar pružio je najnoviji dokaz da "papirnati" autsajderi vladaju kup takmičenjima, kao što je to u srijedu uradila Jagodina protiv Vojvodine!

Alkmar je po četvrti put u istoriji osvojio trofej Kraljevske fudbalske asocijacije Holandije, savladavši PSV Ajndhoven rezultatom 2:1, na stadionu De Kajp u Roterdamu.

Šokantno vođstvo od 2:0 već u 14. minutu obezbijedili su "novi Vesli Snajder", Adam Maher i snažni američki napadač Džozi Altidor, poslije majstorija u kaznenom prostoru, ali i smušenih intervencija odbrane.

PSV je u 31. minutu smanjio golom iz blizine Jirgena Lokadije, ali za preostalih sat vremena igre, uprkos izrazitoj terenskoj inicijativi, nije uspio da još jednom zatrese mrežu i makar izbori produžetke.

Ova dva tima sastala su se prije samo 19 dana u prvenstvenoj utakmici i tada je PSV kao gost lako slavio rezultatom 3:1, uz počasni gol AZ u finišu.

Alkmaru je ovo prvi kup poslije "zlatne ere" tog kluba, krajem 70-ih i početkom 80-ih godina prošlog vijeka, kada su svoje vitrine obogatili jednom titulom šampiona Holandije i sa tri nacionalna kupa, uz plasman u finale Kupa UEFA 1981. godine (poraženi od Ipsviča).

Prethodno finale holandskog kupa izgubili su 2007. godine od Ajaksa - penalima 7:8.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos)