FRANCUSKA: Lagan trijumf Liona!

Zvanični šampion je sa 3:0 u prvom kolu na impresivan način započeo pohod ka novoj, osmoj uzastopnoj tituli prvaka.

FRANCUSKA: Lagan trijumf Liona!  Izvor: MONDO

Sedmostruki prvak Francuske Olimpik iz Liona sa 30 odsto snage pregazio je Tuluz (3:0) u poslednjoj utakmici prvog kola novog šampionata pokazavši rivalima da nema nameru da predaje krunu!

"Lavovi" su golovima Žana Makura u 12. minutu i dvostrukog strelca Karima Benzeme (58, 66. minut) rutinski stigli do trijumfa, ali što je mnogo važnije, poručili su potencijalnim kandidatima na presto da se neće dobro provesti na "Žerlanu".

Prvi gol pao je nakon centaršuta Žuninja Pernabukana, a bivši defanzivac Lila i reprezentacije Kameruna Makur, na debiju postiže prvenac u dresu Liona.

Početkom drugog poluvremena proradila je stara veza - Sidni Govu iI Benzema, koji su reprezirali već viđene majstorije iz prošle sezone.

Loptu po desnoj strani je povukao Govu i centrirao u šesnaesterac, Karim Benzema je primirio na grudi i iz poluvoleja matirao golmana ljubičastih.

Tačku na i stavio je isti igrač posle nove lopte sa očima Brazilca Žuninja iz kornera. Najviši u skoku bio je Boumsong, loptu je odbio golman gostiju, ali tačno na nogu Benzeme za konačnih 3:0.