JSl: Prva ligo, ko ti stiže?

Smederevo sigurno, a posle utakmica 27. kola na putu ka nižem rangu je Radnički 1923, a ne zaostaju mnogo BSK i Novi Pazar.

JSl: Prva ligo, ko ti stiže?  Izvor: MONDO

Još dva pitanja su ostala otvorena u Superligi - kome će titula i koji će se se klub pridružiti Smederevu i naredne sezone preko Prve lige pokušati da se vrati u društvo najboljih.

Odgovor na njih dobićemo u preostala tri kola elitnog srpskog fudbalskog takmičenja..

Partizan i Crvena zvezda odlučiće, najverovatnije u direktnom duelu, o šampionu, dok će ključne uloge u borbi za opstanak imati Radnički iz Kragujevca, BSK i Novi Pazar.

Poslije poraza od Partizana, trenutno su u najlošijoj poziciji "crveni đavoli" sa 24 boda i dosta komplikovanim rasporedom do kraja, odnosno gostovanjima u Užicu i Ivanjici, i susretom sa Vojvodinom na "Čika Dači".

BSK nije iskoristio veliku priliku u subotu i da pobjedom u Borči protiv konkurenta iz Kule olakša sebi završnicu prvenstva. Hajduk je pobedio 3:0 i tako praktično osigurao opstanak, jer mu i za teoretsku potvrdu nedostaje samo bod.

Poslije prvog poluvremena bilo je 0:0, a onda su Kuljani za svega 15-ak minuta napunili mrežu domaćina i upisali ceo plen. Strelci za Hajduk bili su Danilo Sekulić, Lazar Veselinović i Nenad Adamović.

Zanimljivo je bilo i na Banjici.

Javor je bio u sličnoj poziciji kao Hajduk, ali nije uspio da pobijedi Rad, uprkos činjenici da je dva puta vodio. Prednost Ivanjičanima donosili su Ifeani Onjilo u 40. i Ivan Josović u 90. minutu. Ali, Josović je od junaka postao tragičar Javora, jer je odmah poslije postignutog gola skrivio penal, koji je realizovao Uroš Đurđević. Prvo izjednačenje donio je Branislav Milošević u 62. minutu.

Međutim, i bod je dovoljan Javoru za miran finiš u JSL. Klub iz Ivanjice ima šest bodova više od Radničkog iz Kragujevca.

Sloboda je u Nišu pobijedila Radnički 1:0. Gol odluke postigao je Vladimir Krstić još u osmom minutu. Smederevo se kasno probudilo. "Oklopnici" su pobijedili Jagodinu 2:1, koja je na stadion kraj Dunava stigla opijena slavljem poslije trijumfa u finalu Kupa. Odličnu partiju pružio je dvostruki strelac Marko Milosavljević. I Miloš Stojanović je nastavio golgetersku seriju šesnaestim golom u sezoni.

Donji Srem je osvojio bod u Subotici 1:1. "Golubovi" su dugo vodili, od 12. minuta kada je Đorđe Despotović pogodio cilj, ali je Ognjen Damnjanović izjednačio iz penala pet minuta prije kraja.