PRIMERA: Barsa slavila titulu, bez Mesija

Barsa pobjedom nad Atletikom u Madridu uljepšali osvajanje novog trofeja (2:1). Dali golove kad je Argentinac bez prava zamjene napustio teren.

PRIMERA: Barsa slavila titulu, bez Mesija Izvor: MONDO

Očekivano uzbudljiv meč Atletiko Madrida i Barselone podjednako očekivano pripao je gostima.

Tim Tita Viljanove uspio je da u drugom dijelu nastavka nadomjesti zaostatak (0:1) i da ostvari pobjedu (2:1), bez Lionela Mesija.

Najbolji igrač na svijetu jednostavno je u 69. minutu krenuo ka izlazu, pozdravio se sa trenerom i otišao u svlačionicu bez osvrtanja.

Najvjerovatniji razlog takvog gesta je povreda, koja ga je omela da ostane na terenu iako je Viljanova prethodno izvršio sve tri izmjene.

Nekoliko trenutaka poslije tog momenta, Aleksis Sančez postigao je gol na asistenciju Seska Fabregasa i "poništio" vođstvo "jorgandžija", stečeno golom Radamela Falkaa u 51. minutu.

Katalonci su potom izvršili pritisak na zadnju liniju domaćih i iskoristili Gabijev pad koncentracije.

David Vilja uputio je u 80. minutu loptu pored gola, ali je vezista Madriđana kraj stative dočekao i ipak ubacio u Pintovu mrežu.

Barselonini igrači bili su zadovoljni poslije meča.

"Dobro je što smo uspjeli da preokrenemo skor. Srećni smo zbog osvajanja titule i jedva čekamo da je proslavimo i pred našim navijačima", izjavio je poslije meča Andres Inijesta i najavio žurku za sljedeći vikend, kada na Nou Kamp dolazi Valjadolid Miroslava Đukića.