Uzalud het-trik Ljajića, Milan treći!

"Rosoneri" zahvaljujući spornim sudijskim odlukama preokrenuli rezultat protiv Sijene i plasirali se u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Uzalud het-trik Ljajića, Milan treći!  Izvor: MONDO

Juventus i Napoli predstavljaće Italiju u Ligi šampiona 2013/14, dok će Milan to pravo pokušati da ostvari kroz avgustovsku plej-of rundu kvalifikacija.

Fiorentina će, zajedno sa Udinezeom, morati da se zadovolji učešćem u kvalifikacijama za Ligu Evrope, iako je desetak minuta prije kraja prvenstva "viola" imala u džepu treću poziciju.

Egzibicija Fiorentine na gostovanju posljednjeplasiranoj Peskari (5:1), u sklopu koje je Adem Ljajić zabilježio svoj prvi het-trik od dolaska na Apeninsko poluostrvo, pokazala se potpuno nevažnom za konačan plasman.

Milan je preokretom u Sijeni sa 1:0 na 1:2 stigao do "kote 72", čime je zadržao dva boda prednosti u odnosu na ekipu Ljajića, Tomovića i Jovetića.

Kako su "rosoneri" stigli do te pobjede i kako je dijelio pravdu Mauro Bergonci, vjerovatno će narednih dana biti "vruća tema" u italijanskim medijima.

Bergonci je pri rezultatu 1:0 za Sijenu dodijelio drugi žuti karton veteranu Milana Ambroziniju, ali je onda brže-bolje pokazao drugi žuti i Terliciju iz domaćeg tima, pa je meč nastavljen sa izjednačenim snagama.

Pod velikim upitnikom ostaće i kontakt Felipea sa Mariom Balotelijem na petnaestak metara od gola, koji je Bergonci okarakterisao faulom domaćeg defanzivca za "najstrožu kaznu".

Bio je to "pojas za spasavanje" u posljednji čas. Baloteli je u 84. minutu sigurno izveo penal, da bi Filip Mekses tri minuta kasnije prisebno reagovao na jednu dugu loptu i sa pet-šest metara poslao loptu u mrežu.

Udineze je osigurao izlazak na evropsku scenu "demoliranjem" Intera na Đuzepe Meaci, čime je stavio tačku na izuzetno lošu, ali i maleroznu sezonu "nerazura".

Pobijedivši drugoplasirani Napoli, od koga se najvjerovatnije oprostio sjajni napadač Edinson Kavani, Roma je pretekla gradskog rivala Lacio.

Njihov okršaj za Kup na rasporedu je 26. maja, a bolji iz tog meča plasiraće se u grupnu fazu Lige Evrope.