PREMIJER: Čelsi silan, Junajted ne baš...

Čelsi je demonstrirao silu i do kraja prvog poluvremena rešio pitanje pobednika protiv Portsmuta. Na kraju 4:0. Mančester junajted - Njukasl 1:1.

PREMIJER: Čelsi silan, Junajted ne baš... Izvor: MONDO

Novi menadžer Čelsija Luis Felipe Skolari nije taktičar kakav je bio njegov prethodnik Žoze Murinjo, ali je njegova napadačka strategija bila više nego dovoljna da "plavci" deklasiraju Portsmut (4:0) na otvaranju sezone u Premijer ligi.

Čelsi je demontrirao silu i do kraja prvog poluvremena rešio pitanje pobednika pogocima Džoa Kola u 12, Nikolasa Anelke u 26, Frenka Lamparda u 45 i Deka u 89. minutu.

Od samog početka nedeljne utakmice na "Stamford Bridžu", domaćin je krenuo u ofanzivu u kojoj se odlično snašao pridošlica iz Barselone - Deko, koji je u saradnji sa Mihaelom Balakom gospodario sredinom terena i hranio upotrebljivim loptama isturenije igrače.

Deko se postarao da zabeleži debi iz snova u Premijer ligi i zapečati sudbinu gostiju sa "Fraton Parka" u finišu utakmice.

S druge strane, aktuelni šampion Mančester junajted, nije uspeo da protiv Njukasla (1:1) zabeleži pobedu na startu šampionata.

Braniocu titule bodove sa "Old Traforda" odnele su "svrake", koje su bolje ušle u utakmicu i prve stigle do prednosti golom Nigerijca Obafemi Martinsa u 22. minutu.

Posle dva minuta izjednačio je škotski reprezentativac Deren Flečer i tada se činilo da će "crveni đavoli" lagano da preokrenu rezlutat. Međutim, četa Kevina Kigena uspela je da do kraja odoli svim napadima Mančestera i zasluženo osvoji bod.

U finišu je Nemanja Vidić glavom pogodio prečku.

Silna je bila i Aston Vila, koja je het-trikom Gabriela Agbonlahora, uz pogodak Džona Kerjua, "razbila" Mančester siti na otvaranju šampionata - 4:2.

Golove utehe za "građane" postigli su Elano iz penala i Ćorluka u nadonkadi vremena.

Čelsi - Portsmut 4:0