RUSIJA: Marku Lomiću bod na premijeri

Dinamo u prvom kolu Premijer lige gubio od Volge 0:2 poslije samo tri minuta, ali je već u prvom poluvremenu izjednačio. Do kraja nije bilo golova.

RUSIJA: Marku Lomiću bod na premijeri Izvor: MONDO

Utakmicom između moskovskog Dinama i Volge počela je nova sezona ruske Premijer lige.

U premijernom meču odigranom na Himki areni nije bilo pobjednika, duel je završen rezultatom 2:2 (2:2). Interesantno da su svi golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i već poslije tri minuta imali su dva pogotka prednosti. Strijelci su bili Aleksandar Šulenjin u drugom i Mulumba Mukendi u trećem minutu.

Domaćem timu, za koji je cijeli meč odigrao bivši fudbaler Partizana Marko Lomić, bilo je potrebno skoro pola sata da konsoliduje redove, a onda je za samo tri minuta rezultatski uspeo da vrati utakmicu na početak.

Pojačanje iz Rubina, Alan Kasajev prvo je u 28. minutu smanjio na 1:2, da bi poslije samo nekoliko napada veteran iz Ukrajine Andrej Voronjin izjednačio.

U nedjelju se igraju još dva meča, dok su ostali dueli 1. kola raspoređeni do srijede.