Oooobaaameeejaaaang!

Kakav debi za Pjera-Emerika Obamejnaga u Bundesligi! Ako momak ovako nastavi, Marija Gecea se uskoro niko neće sjećati u Dortmundu.

Oooobaaameeejaaaang! Izvor: MONDO

Silvio Berluskoni, gledaš li?

Šta li sada misle u Milanu, nakon što su se tako lako odrekli Pjera-Emerika Obamejanga? Ovaj kao Usein Bolt brzi napadač, kojeg je Borusija iz Dortmunda ljetos platila 13 miliona evra Sent-Etjenu, uveliko je počeo da se isplaćuje.

U prvom kolu Bundeslige, dan poslije pobjede Bajerna iz Minhena nad Borusijom iz Menhengladbaha (3:1), Borusija je deklasirala Augsubrg kao gost uz het-trik Obamejanga i potom pogodak "tihog" Roberta Levandovskog za konačnih 0:4!

Obamejang je pogađao i glavom i nogom, iz trka i mjesta.

VIDEO1VIDEO2VIDEO3

Igrač iz Gabona, sa francuskim pasošem, postao je šesti u istoriji Bundeslige koji je na debiju postigao het-trik, a prvi od 2008. kada je to učinio igrač Ajntrahta iz Frankfurta, Martin Fenin. Inače, Frankfurt je doživio debakl u prestonici.

Herta se spektakularno vratila u Bundesligu poslije sezone u Cvajti. U Berlinu je poslije 2:1 na poluvremenu, u drugom dijelu igre do vrha napunila mrežu Ajntrahta i pobijedila rezultatom 6:1, što je najveća pobjeda ovog tima od decembra 2004. godine (6:0, Menhengladbah).

Hanover je kod kuće imao lak posao protiv Volfsburga, čiji su igrači pobijedili sami sebe. Trener Diter Haking moraće da poradi na disciplini svog tima, jer je Maksimilijan Arnold dobio direktan crveni karton u 32. a Tim Klose drugi žuti u 52. minutu.

Stoga, poraz od 2:0 još nije ni loš za "vukove".

U narednom kolu, a svi će i dalje pričati samo o Bajernu i Borusiji kada je titula prvaka u pitanju, šampion Njemačke i Evrope gostuje Ajntrahtu, dok drugoplasirani u oba smisla dočekuje Braunšvajg na svom terenu. Potom, Dortmund igra protiv Verdera iz Bremena kod kuće, a Bajern dočekuje Nirnberg.

Prvi veliki derbi zakazan je za 23. novembar u Dortmundu: Borusija - Bajern.

Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za žuto-crne sa "Vestfalena", odnosno "Signal Iduna Parka".

OBAMEJANG
Kao klinac, tokom sezone 2007/08, bio je igrač Milana ali nije dobio pravu šansu. Potom je bio prosljeđivan na pozajmice u Dižon (2008/09, 10/39), Lil (2009/10, 2/24) i Monako (2010/11, 2/23), a pravi potencijal pokazao je tek u posljednje dvije sezone igrajući za Sent Etjen. On je pod Alpe stigao u sezoni 2010/11 iz Monaka i postigao dva gola na 14 utakmica, a onda je u prethodne dvije sezone bio strijelac 39 pogodaka na 82 utakmice. Za Gabon je dao 11 golova na 32 nastupa.