PLBiH: Šampion slavio u Vitezu

Danas je odigrano pet utakmica 3. kola Premijer lige BiH. Šampion Željezničar slavio protiv novajlije Viteza. Sutra preostala tri meča.

PLBiH: Šampion slavio u Vitezu Izvor: MONDO

Prvi meč današnjeg programa odigrali su Olimpik i Borac, a rezultat na kraju je bio 1:1.

Nešto kasnije završena su i preostala četiri meča subotnjeg dijela 3. kola Premijer lige BiH.

Aktuelni šampion Željezničar golom Vernesa Selimovića slavio je u Vitezu 1:0. Gosti iz Sarajeva od 70. minuta igrali su sa 10 igrača, obzirom da je zbog dva žuta kartona prije vremena u svlačionicu morao Tomislav Tomić, ali nisu dozvolili domaćim da dođu do izjednačenja. Željezničar je ovim trijumfom zadržao lidersku poziciju nakon tri kola kao jedina ekipa sa maksimalnih devet bodova.

Gosti su bili uspješni i u Gradačcu, gdje je Zrinjski slavio visoku pobjedu 3:0 protiv Zvijezde Gradačac (dva gola postigao Deni Simeunović, jedan Pero Stojkić). Tim iz Gradačca tako ni nakon trećeg kola nije uspio da dođe do prvih bodova u prvnestvu, pa čvrsto drži "fenjer".

Velež je poveo protiv Leotara nakon pola časa igre, strijelac je bio Alidin-Dino Hajdarević, a u drugom poluvremenu "rođeni" su postigli još dva pogotka za siguran trijumf od 3:0.

Na meču Rudar Prijedora i Slavije gosti su desetak minuta prije kraja stigli do tri boda preko Igora Radovanovića.