PLBiH: Travnik - Dejan Vučić 2:2

Najbolji strijelac Prve lige RS prošle sezone Dejan Vučić sa dva gola donio bod Radniku na gostovanju u Travniku. Široki Brijeg slavio u Sarajevu.

PLBiH: Travnik - Dejan Vučić 2:2 Izvor: MONDO

Travnik i Radnik odigrali su zanimljiv meč na stadionu "Pirota", koji je na kraju okončan bez pobjednika - 2:2. Prošlogodišnji član Podrinja iz Janje, a sada bijeljinskog Radnika Dejan Vučić postigao je dva gola i praktično sam donio bod svom timu. Travnik je poveo u 30. minutu golom Aladina Isakovića, a dva minuta prije kraja prvog dijela igre Vučić je izjednačio na 1:1. Svega četiri minuta u nastavku bilo je potrebno napadaču Radnika da postigne i svoj drugi gol i dovede Bijeljince u vođstvo. Ipak, da gosti ne odnesu sva tri boda pobrinuo se Almir Pliska, koji je u 82. minutu postavio konačnih 2:2.

U drugom današnjem duelu Mladost iz Velike Obarske i Čelik takođe su remizirali, samo što na susretu odigranom u Bijeljini gledaoci nisu vidjeli pogotke. Tako je novajlija u ligi i u trećem meču odigrao meč bez pobjednika.

U posljednjoj utakmici, ujedno i derbiju 3. kola, na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" ovogodišnji predstavnici BiH u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Široki Brijeg savladao je Sarajevo sa 2:1. Poveli su gosti u jeku napada Sarajlija autogolom Vuleta Trivunović, a Asmir Suljić bio je strijelac izjednačujućeg gola za domaće. Ipak, duboko u sudijskoj nadoknadi gosti su preko Dalibora Šilića stigli do vrijednog trijumfa.

/Simeunović 4, 38, Stojkić 90/

Juče je odigrano pet utakmica 3. kola Premijer lige BiH, a šta se dešavalo na tim utakmicama možete pogledati OVDJE.

TABELA: Željezničar 9, Široki Brijeg 8, Velež 6, Olimpik 5, Radnik 5, Borac 5, Zrinjski 4, Sarajevo 4, Slavija 4, Čelik 3, Mladost 3, Rudar Prijedor 2, Travnik 2, Vitez 1, Leotar 1, Zvijezda Gradačac 0.