Bajern se mučio protiv Nirnberga, ali pobijedio. Bajern, Bajer i Majnc se pridružili "milionerima" - svi stoprocentni u prva tri kola.

BUNDES: Riberi skratio muke Bajerna Izvor: MONDO

Četvorka kolo vodi u Bundes ligi.

Borusiji iz Dortmunda, koja je u petak uveče pobijedila Verder
, pridružili su se Bajern, Bajer iz Leverkuzena i Majnc, koji su u subotu, takođe nastavili maksimalan učinak u prva tri kola.

Bajern je dočekao komšije, ekipu Nirnberga, i dobio je 2:0, prije svega zahvaljujući sjajnom centaršutu Filipa Lama u 69. minutu i još boljom reakcijom glavom Franka Riberija. Do tada Bajern nije uspijevao da probije bedem Nirnberga, mada bi, vjerovatno, sve bilo drugačije da je Alaba pogodio penal u 33. minutu. Sve dileme oko pobjednika, otklonio je Arjan Roben, solo prodorom i egzekucijom u 78. minutu.

Bajern je tako postavio novi klupski rekord od 28 prvenstvenih mečeva bez poraza. Bavarci su u Bundes ligi posljednji put poklekli 28. oktobra 2012. godine, kada ih je Bajer na "Alijanc areni" savladao 2:1.

I Bajer iz Leverkuzena ima "tri od tri". "Farmaceuti" su u goleadi na svom terenu savladali Borusiju iz Menhegladbaha 4:2. Bilo je 2:0, pa 2:2, na kraju 4:2.

I Majnc je zadrđao stoprocentni učinak u prva tri kola. Majnc je savladao Volfsburg 2:0.

Lud meč odigrali su Hofenhajm i Frajburg, koji je obilježio Sejad Salihović, tačnije sudija. Meč je završen 3:3, poslije mnogo preokreta i isključenja Salihovića već u 9. minutu, nakon što je dao gol, a potom mu je arbitar pokazao put u svlačionicu. Nije jasno zašto.

U ovom kolu, odnosno utakmicama koje su odigrane u subotu, pokazano je čak šest crvenih kartona, od toga tri na meču Hanover - Šalke.

U predvečerje utakmice protiv Hamburga, berlinsku Hertu potresla je seks afera, u kojoj je jedna maloljetnica optužila grupu fudbalera tog bundesligaša da su je zaveli.

Ipak, fudbaleri su na terenu pokazali da ih ta afera nije izbacila iz kolosijeka, zabilježivši drugi trijumf u sezoni.