PRIMERA: Posrnula Đukina Valensija

Valensija poražena na gostovanju Espanjolu u Barseloni. "Šišmiši" poveli, domaćin preokrenuo.

PRIMERA: Posrnula Đukina Valensija Izvor: MONDO

Miroslav Đukić i njegova Valensija su doživjeli prvi poraz novoj sezoni Primere. Nakon pobjede nad Malagom na otvaranju šampionata, sada zaslužen poraz.

Espanjol je dobio Valensiju 3:1, nakon što je gost poveo u 10. minutu, da bi uslijedila "trojka" domaćina i potpuno zaslužena pobjeda.

Ekipa iz Barselone je bila bolja. Od starta je krenula ofanzivno ka golu Valensije i stvorila je nekoliko gol-šansi u uvodnim minutima. Ipak, Valensija je bila ta koja je prva dala gol, nakon što je Portugalac Elder Postiga završio lijepu akciju udarcem iz prve.

Ali, bilo je to sve što je ekipa Miroslava Đukića uradila na ovoj utakmici. Espanjol je najprije izjednačio u 32. minutu (David Lopez glavom poslije kornera), a kada je Stuani na početku drugog dijela preokrenuo na 2:1, meč je bio odlučen.

Valensija je kao napadala, ali je bila potpuno bezopasna, a posljednji ekser u sanduk gostiju zakucao je Francuz Tijevi Bifuma, koji je prošle sezone bio na pozajmici u Las Palmasu.

Miroslav Đukić će morati da se pregrupiše u narednih sedam dana, jer je naredni protivnik još jedan klub iz Barselone - Barselona.