PREMIJER: Siti pao u Kardifu!

"Građani" poraženi od velškog premijerligaša, 2:3. Dva gola Frejzera Kembela. Totenhem golom Roberta Soldada pobijedio Svonsi, 1:0.

PREMIJER: Siti pao u Kardifu! Izvor: MONDO

Kakav način da se upiše prva premijerligaška pobjeda! Pobjedom nad šampionom iz pretprošle sezone!

Kardif - Mančester siti 3:2!

Iako tradicija često ne govori mnogo, u nedjelju je otkrila dovoljno - Mančester siti ostvario je posljednju pobjedu na gostovanju u Velsu 1954. godine!

Tada su "građani" pobijedili Kardif 3:0 i nakon toga su se čak devet puta bez trijumfa vraćali kući sa zemlje istočno od Engleske. U nedjelju i deseti!

Golovima Arona Gunarsona i Frejzera Kembela, Velšani su još jednom ostvarili trijumf nad Sitijem. Gostima nije pomoglo ni to što su prvi postigli pogodak, "bombom" Edina Džeke sa 20 metara!

Uoči 90. minuta na semaforu je pisalo 3:1 za Kardif, nakon čega je Alvaro Negredo pogodio za 3:2. Međutim, vicešampion nije imao snage za još jedan gol.

"Šteta. Nisam očekivao poraz. Nismo igrali dobro, ali oni su igrali sa deset igrača u blizini kaznenog prostora, pa je bilo veoma teško ubaciti loptu u mrežu", rekao je poslije meča trener poraženog tima Manuel Pelegrini.

Heroj dana je Frejzer Kembel, strijelac dva gola za Kardif.

"Imali su centralnog vezistu na poziciji centralnog beka (Havija Garsiju). Zbog toga smo znali da je to dobra prilka. Imali smo nekoliko dobrih dodavanja u šesnaesterac protivnika i, sve u svemu, pružili smo odličnu partiju", rekao je on.

Pelegrini nije uvrstio u tim srpske defanzivce Matiju Nastasića i Aleksandra Kolarova.

Mnogo manje golova viđeno je u nedjeljnom duelu Totenhema i Svonsija (1:0). Jedini je pogodio Španac Roberto Soldado, i to ponovo iz jedanaesterca, kao u prethodnom kolu. Precizan je bio u 58. minutu.

Posljednji meč 2. kola Premijer lige biće odigran u ponedjeljak, kada će se u velikom derbiju susresti Mančester junajted i Čelsi.

Naravno, najbolji igrač "pijevaca" nije bio ni na tribina, jer se nalazi u Španiji i čeka svoju promociju u Realu.