Bundesliga nikad grublja!

Prvotimac Štutgarta Ibrahima Traore u nedjelju postao osmi igrač koji je u aktuelnom kolu najjače njemačke lige dobio crveni karton.

Bundesliga nikad grublja! Izvor: MONDO

Na njemačkim terenima igra se brzo, za gol više, ali i grubo!

U aktuelnom, trećem kolu Bundeslige, oboren je rekord takmičenja u broju pokazanih crvenih kartona! Jubilarni osmi, zaradio je Ibrahima Traore iz Štutgarta

Ovog vikenda isključeni su Sabolč Hulti (Hanover), Kristijan Fuks, Benedikt Hovedes (Šalke) i to svi na jednoj utakmici. Zatim, crveni karton zaradio je i Sejad Salihović (Hofenhajm), kao i Francis Kokelin i Admir Mehmedi (Frajburg), takođe svi na jednom meču!

Sedmi isključen fudbaler je Luiz Gustavo iz Volfsburga, a osmi, u nedjelju, pomenuti Ibrahima Traore.

Inače, u nedjelju je prve bodove u novom prvenstvu, tek u trećem kolu, osvojio je Ajntraht iz Frankfurta.

"Orlovi" su u gostima savladali sa 2:0 imenjaka iz Braunšvajga, koji ni poslije 270 minuta u Bundesligi nema nijedan bod.

Strijelci za Ajntraht bili su Aleksandar Majer i Stefan Aigner. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, u 52. i 63. minutu.

U drugom meču dana Augsburg je pobijedio Štutgart 2:1.