Pep: Znanje i sreća, ali zaslužena

Trener Bavaraca ne želi da polemiše sa Žozeom Murinjom oko toga ko je bio bolji u finalu Superkupa Evrope.

Pep: Znanje i sreća, ali zaslužena Izvor: MONDO

Prvi trofej Superkupa Evrope u istoriji njemačkog fudbala donio je osmijeh na lica svih u Bajernu. I navijača, naravno.

Trener Bavaraca Pep Gvardiola osvojio je, trijumfom svog tima nad Čelsijem, pehar već na početku mandata u novom klubu.

Pobjedu nad Čelsijem posvetio je svom prethodniku Jupu Hajnkesu. Njihovim igračima sada samo nedostaje trofej FIFA Svjetskog prvenstva za klubove.

"Bajern sada ima sve titule ovog svijeta. Hvala igračima, veoma sam ponosan. Nije bilo lako, igrali smo dobro, kontrolisali meč, ali za trijumf je potrebno i malo sreće. Mislim da smo je zaslužili", rekao je Gvardiola, čiji je tim do izjednačenja na 2:2 stigao pogotkom Havija Martineza u 121. minutu.

Prethodno je Čelsi dva puta vodio, golovima Fernanda Toresa u 8. i Edena Azara u 93. minutu, dok je strijelac za Bajern bio Frank Riberi u 47. minutu.

U penal seriji Bavarci su pogodili svih pet udaraca, a odlučila je odbrana Manuela Nojera šuta Belgijanca Romelua Lukakua.

VIDEO

Čelsi je od 85. minuta igrao sa 10 igrača poslije isključenja Brazilca Ramiresa.

Upravo to bio je razlog da Žoze Murinjo poslije meča saspe "drvlje i kamenje" na švedskog sudiju Jonasa Eriksona, ali i na UEFA, pošto, kako je naveo, "stalno mora da igra sa desetoricom".

Međutim, Gvardiola nije htio da polemiše sa Portugalcem, iako je mogao, pogotovo što je statistika ubjedljivo bila na strani aktuelnog šampiona Njemačke i Evrope.

"Nikad nije lako pobeijditi Murinja i Čelsi", poručio je Gvardiola, kome je trofej Superkupa ukupno 15. u trenerskoj karijeri.