Negredo spasilac Sitija, strijelci "spavaju"

Španac golom u 65. minutu "načeo" Hal, koji je do tog trenutka bio opasniji rival na Etihadu. Minimalne pobjede Njukasla, Noriča i Stouka.

Negredo spasilac Sitija, strijelci "spavaju" Izvor: MONDO

Tri puta je ove sezone Alvaro Negredo ušao u igru sa klupe i sva tri puta je postigao gol za Mančester siti!

Doduše, u prvom kolu poništen mu je zbog ofsajda, iako nije postojala nedozvoljena pozicija.

Španac koji je ovog ljeta došao u Mančester iz Sevilje pogodio je potom protiv Kardifa, ali je uspio samo da ublaži poraz "građana" (2:3).

Konačno, u 3. kolu Premijer lige, njegov gol u 65. minutu utakmice sa Halom nagovijestio je pobjedu Sitija, takođe, potpuno je demoralisao goste, koji su do tog trenutka igrali odlično i bili opasniji rival. Da će tri boda ostati na Etihadu potvrdio je Jaja Ture prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minutu.

Najbolje šanse Hal je imao u prvom poluvremenu, kada je opravdano poništen gol Denija Grejema zbog ofsajda i kada je Aluko propustio sjajnu priliku da savlada Džoa Harta. Nigerijac se poslije odlične varke tijelom na sredini igrališta oslobodio Leskota i sjurio ga golu Mančester sitija, ali je šutirao pored gola.

Što se tiče igre aktuelnog vicešampiona Engleske, mnogo toga u timu Manuela Pelegrinija nije štimalo ove subote. Tek poslije 17. pogotka Negreda u posljednjih 16 ligaških utakmica (računajući i Primeru), "građani" su zaigrali nešto sigurnije, ali je evidentno da ekipi treba još jedno pojačanje na mjestu centralnog defanzivnog igrača.

U odsustvu povrijeđenog kapitena Vinsenta Kompanija, Matija Nastasić i Džoleon Leskot solidno su odradili posao, ali u nekoliko navrata, posebno iskusni Leskot, loše je procijenio situaciju i omogućio protivničkim igračima da dođu u šansu.

Pored Nastasića i Aleksandar Kolarov je odigrao cijeli meč za "građane".

Bila je ovo 52. uzastopna utakmica Mančester sitija na domaćem terenu u kojoj je ekipa postigla barem jedan pogodak.