BiH: Četvorka Čelika, Sarajevo lako na Otoci

Fudbaleri Čelika upisali su prvu pobjedu ove sezone i to ubjedljivu - 4:1! Bordo klub bez većih problema savladao domaći Olimpik (0:2)

BiH: Četvorka Čelika, Sarajevo lako na Otoci Izvor: MONDO

Zeničani i Prijedorčani u dosadašnjih pet kola fudbalske Premijer lige Bosne i Hercegovine nisu osjetili slast pobjede pred međusobni susret na "Bilinom polju"...

Trener Čelika Vlado Jagodić je zbog lošeg starta uveo rigorozan kodeks ponašanja igrača, koji su na njegove mjere u subotnjoj utakmici šestog kola odgovorili ubjedljivom pobjedom nad prijedorskim Rudarom 4:1 (2:0).

Ozbiljan pristup i žestoki napadi od početka rezultirali su vođstvom domaćina već u 15. minutu kada je mrežu gostiju načeo Saša Kajkut. Banjalučanin u dresu Čelika je deset minuta kasnije odlično asistirao Alenu Dediću, koji je povisio na 2:0 što je bio rezultat prvog dijela.

Lošu situaciju u finišu prvog poluvremena ekipi Slobodana Starčevića dodatno je otežao Marinko Rastoka, koji je zaradio crveni karton zbog grubog starta na Vladimiru Grahovcu, pa su Prijedorčani u drugih 45 minuta igrali sa desetoricom u polju.

Brojčanu nadmoć, Čelik je krunisao u 53. minutu drugim pogotkom Dedića, da bi samo tri minuta kasnije Namir Alispahić ubacio četvrtu loptu u gostujuću mrežu.

Tada su domaći igrači malo "povukli ručnu" i dopustili rudarima da se konsoliduju i na kraju počasnim golom sačuvaju obraz.

Strijelac iz jedanaesterca je u sudijskoj nadoknadi vremena bio Velibor Vidić.

Olimpik je na Otoci dočekao gradskog rivala Sarajevo u derbiju kola i pretrpio novi poraz - 0:2 (0:1).

"Vukove" je načeo novi igrač Sarajeva Nikola Komazec u 17. minutu. Napadač iz Srbije je tresao mreže i u nekoliko prethodnih utakmica, pokazavši da će ove sezone biti veliko pojačanje za ekipu Husrefa Musemića.

Tačku na trijumf na Otoci kojim je Sarajevo preuzelo vrh tabele stavio je rezervista Ermin Huseinbašić u 90. minutu.

Šansu da večeras stigne bordo klub propustio je aktuelni šampion Željezničar, koji je poražen od Zrinjskog (2:1) u Mostaru.

U nedjelju će i doskorašnji prvoplasirani tim prvenstva banjalučki Borac, pokušati da pobjedom nad Radnikom iz Bijeljine ostane lider i tokom predstojeće dvonedjeljne reprezentativne pauze.