BUNDES: Poraz Herte, pobjeda HSV

U subotnjim utakmica 4. kola Bundeslige četiri sigurne pobjede domaćina i jedan trijumf gostiju.

BUNDES: Poraz Herte, pobjeda HSV Izvor: MONDO

Volfsburg nanio prvi poraz Herti, Menhengladbah, Hanover i HSV ubiedljivi, Augzburg slavio u Nirnbergu.

Bajern iz Minhena i Borusija Dortmund jedini su neporaženi klubovi u Bundesligi, s tim što "milioneri" imaju meč manje, koji će u nedjelju odigrati u Frankfurtu.

Prvi neuspjeh u sezoni doživjela je Herta.

Povratnik u Bundesligu poražen je na gostovanju u Volfsburgu 0:2. Golove za "vukove" postigli su Ivica Olić u 42. i Dijego u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Menhengladbah je bez većih problema savladao Verder pred svojim navijačima - 4:1. Strijelci za "koltove" bili su Arango, Rafael i Kruse i Herman. Zanimljivo da je još jedan igrač Borusije postigao gol, ali je Nordtveit savladao svog golmana.

Isti rezultat bio je i u Hanoveru, gdje se neslavno proveo Majnc. Gosti su poveli preko Milera u 12. minutu, ali su onda doživjeli "brodolom". Diuf, Sobiek, Ja Konan i Prib napunili su mrežu Majnca za treću pobjedu u prvenstvu i povratak u vrh tabele.

Augzburg na početku sezone igra "toplo-hladno". Poslije dva startna poraza, uslijedila su dva trijumfa. Prvo je savladan Štutgart, pa Nirnberg u gostima 1:0. Gol odluke postigao je Fogt u 84. minutu.

HSV se probudio i konačno pobijedio, prvi put ove sezone. Tim sa sjevera Njemačke nadigrao je Ajntraht iz Braunšvajga 4:0. Seriju je otvorio Rafael van der Vart u sedmom minutu, a nastavio je Zoua u 17, a pobjedu potvrdio Turčin Kalanoglu sa dva pogotka u finišu meča.

Šalke je u derbiju, pred svojim navijačima, pobijedio Bajer iz Leverkuzena 2:0. Timu iz Gelzenkirhena bio je to prvi trijumf u sezoni, dok je ekipa Samija Hipije doživjela prvi poraz.