PREMIJER BiH: Šampion u krizi!

Zrinjski pobijedio Željezničar 2:1 ( 1:1) u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PREMIJER BiH: Šampion u krizi!  Izvor: MONDO

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je u krizi… Sad se to slobodno može reći.

Poslije poraza od Borca u Banjaluci (2:1) i remija sa Radnikom na Grbavici (2:2), Željo je u subotu predveče upisao i treću utakmicu bez trijumfa zaredom. I ne samo to, upisao je drugi poraz.

"Plemići" su brzo stekli prednost u sudaru "Pod Bijelim brijegom" i bili mnogo bolji rival tokom većeg dijela meča iako su gosti sa Grbavice uspjeli da izjednače u prvom poluvremenu.

Puleni Hajrudina Đurbuzovića (obzirom da je Amar Osim još na odmoru) nisu u Mostaru pokazali mnogo jer je domaći tim od samog početka nametnuo svoj ritam i već u šestom minutu stigao do vođstva.

Nakon jedne dubinske lopte, Amer Bekić je fantastično uhvatio volej i prevario golmana Željezničara Adnana Hadžića za 1:0.

Isti igrač se deset minuta kasnije našao u stopostotnoj šansi, ali je ovog puta golman Želje odlično intervenisao i spasio plave.

Odbrana Sarajlija je u prvom dijelu igrala veoma loše, a osim golmana zasluge što su imali samo gol zaostatka poslije prvih 45 minuta pripadale su najviše napadačima Zrinjskog, koji su praktično mogli da riješe utakmicu.

I onda je u 32. minutu uslijedila kazna za promašaje mostarskog tima. Muamer Svraka je izjednačio rezultat poslije odlične solo akcije Vernesa Selimovića - 1:1.

U nastavku se igralo nešto opreznije, ali su Mostarci više željeli pobjedu koju su potvrdili u 60. Minutu.

Izigrana je odbrana Želje nakon sjajne akcije domaćih. Akcija je krenula od Velibora Đurića, Bekić je proigrao Denija Simeunovića, koji je izašao sam pred golmana i pogodio mrežu - 2:1.

Strijelac drugog gola za "plemiće" je deset minuta kasnije isključen, ali ni brojčano nadmoćniji Željezničar nije do kraja uspio da dođe barem do remija.

ZRINJSKI: Dujković, Radeljić, Simeunović, Muminović, Bekić, Crnov, Stojkić, Brković, Barišić, Aničić, Đurić.

ŽELJEZNIČAR: Hadžić, Kerla, Bučan, Stanić, Hodžić, Selimović, Zeljković, Svraka, Jamak, Tomić, Hasanović.

OVDJE

TABELA: Sarajevo (+1) 13, Borac 11, Zrinjski (+1) 11, Željezničar (+1) 10, Olimpik (+1) 9, Radnik 9, Široki Brijeg 8, Slavija 8, Velež 8, Čelik (+1) 7, Leotar (+1) 5, Rudar Prijedor (+1) 4, Mladost 3, Zvijezda Gradačac (+1) 3, Travnik 3, Vitez 2.