Kakav gol Lazara Markovića! (VIDEO)

Benfika prelijepim golom Lazara Markovića izjednačila u derbiju protiv Sportinga. Meč u Lisabonu završen bez pobjednika - 1:1.

Kakav gol Lazara Markovića! (VIDEO) Izvor: MONDO

Nije starter, ali je definitivno prvi džoker trenera Benfike Žorža Žesusa.

Lazar Marković zaludio je navijače Benfike, ali i odbranu Sportinga, najvećeg gradskog rivala.

Na prošloj utakmici protiv Žil Visentea (2:1), uz Filipa Đuričića i Miralema Sulejmanija, Markec je bio kreator velikog preokreta u finišu meča, a i u derbiju se na pravi način odužio treneru što mu je opet pružio priliku u drugom poluvremenu.

Ovaj put ušao je u igru odmah na početku drugog poluvremena i u 65. minutu anulirao je prednost Sportinga, koju je domaćinu donio Montero u 10. minutu.

Marković je u stilu velikog skijaškog asa Alberta Tombe prošao kroz odbrambene redove "lavova", predriblao nekoliko igrača, izašao ispred reprezentativnog golmana Portugalije Ruja Patrisija i rutinski ga savladao.

VIDEO

Do kraja derbija rezultat se više nije mijenjao.

Nemanja Matić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Marković odigrao cijelo drugo poluvrijeme. Sulejmani i Đuričić nisu imali priliku da se dokažu u lisabonskom derbiju, njih dvojica su presjedila utakmicu na klupi.