SERIJA A: Juve i Napoli blistali

Napolitanci bolji o Kjeva u Veroni 4:2, a Juve u Torinu održao lekciju Laciju 4:1, u 2. kolu Serije A.

SERIJA A: Juve i Napoli blistali Izvor: MONDO

Napoli i Juventus imali su odličan dan u 2. kolu Serije A.

Obje ekipe postigle su po četiri gola i ostale neporažene poslije 180 minuta od početka nove sezone.

Juventus je pred svojim navijačima ubjedljivo pobijedio Lacio 4:1. Uprkos visokom rezultatu u korist "stare dame", "nebeskoplavi" se nisu obrukali, imali vrlo dobar finiš prvog poluvremena i pravo je čudo kako nisu više puta savladali Đanluiđi Bufona.

U prvih pola sata briljirali su Arturo Vidal i Pol Pogba. Čileanac se posebno istakao sa dva gola (14. i 27. minut), jedan poslije fenomenalne asistencije mladog Francuza, a drugi mu je namjestio Bonući. Međutim, samo minut poslije drugog gola, na drugoj strani uspješan je bio Miroslav Klose u šesnaestercu Juvea.

Poslije "bunkera" u poslednjih 15 minuta prvog dijela, Juventus je odvažnije ušao u nastavak meča i to je odmah rezultiralo golom. Mirko Vučinić se nakon samo četiri minute igre poslije pauze odlično ubacio i u svom maniru, hladnokrvno, poslao loptu pored Marketija.

Tačku na meč u Torinu stavio je Karlos Tevez u 78. minutu. Argentincu je to bio drugi gol u crno-bijelom dresu.

Napoli je u Veroni lako izašao na kraj sa Kjevom u drugom kolu Serije A - 4:2.

Prednost Napolitancima donio je Marek Hamšik u 13. munutu, ali je 11 minuta kasnije na 1:1 izjednačio Alberto Paloski.

Samo četiri minuta poslije drugog gola na utakmici, novu prednost gostima donio je španski fudbaler Hose Marija Kajehon na asistenciju Gonzala Iguaina. Do kraja poluvremena Kjevo je ipak uspio da opet poravna rezultat - svoj drugi gol na meču postigao je Paloski u 40. minutu.

I Hamšik je postigao drugi pogodak, u 64. minutu doveo je Napoli u treće vođstvo. Konačan rezultat postavio je bivši igrač Real Madrida Iguain u 70. minutu.

Trener Napolija Rafael Benites rekao je poslije meča da fudbaler tog kluba Marek Hemšik ima veću "taktičku inteligenciju" od igrača Liverpula Stivena Džerarda.

Bivši trener Liverpula odlično je počeo sezonu u Seriji A sa dvije pobjede, a Hamšik je u tim utakmicama postigao četiri gola.

"Hamšik je veoma važan jer je on uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme, ali i Iguain dobro stvara prostor za njega. Da li je Hamšik kao Džerard? Oni su različiti igrači. Hamšik nema Džerardovu snagu, ali je taktički inteligentniji", rekao je Benites za italijanske medije.