Kvalifikacije U-21: Novi poraz BiH

Izabranici Vlade Jagodića doživjeli drugi uzastopni poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj.

Kvalifikacije U-21: Novi poraz BiH Izvor: MONDO

Poslije ubjedljivog neuspjeha u mađarskom Kečkemetu u četvrtak, reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od Austrije na "Bilinom polju" u Zenici rezultatom 0:2.

Luis Šaub doveo je Austrijance u vođstvo u 30. minutu, a Kevin Šteger u posljednjem minutu prvog poluvremena postavio je konačnih 0:2.

BiH je tako nakon uvodnog trijumfa protiv Albanije, nanizala dva poraza i trenutno je pretposljednja selekcija grupe 4 sa tri boda iz tri odigrana meča.

U okviru ove grupe večeras od 20.30 Španija dočekuje posljednjeplasiranu Albaniju.

REZULTATI:
Bosna i Hercegovina - Austrija 0:2 (0:2)
/Šaub 30, Šteger 45/

Španija - Albanija (20.30)

TABELA: Mađarska 6 (2), Austrija 6 (3), Španija 3 (1), Bosna i Hercegovina 3 (3), Albanija 0 (3).
*Pored imena reprezentacije je broj osvojenih bodova, a u zagradi je broj odigranih utakmica.

(MONDO, foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)